9 تاکتیک‌هایی که هرگز شکست نمی‌خورند استخر پیش ساخته

اگر حیاط خانه یا ویلای شما آنقدر جا نداشته باشد که یک استخر در آن قرار دهید، ساخت استخر روی پشت بام می تواند

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

اگر حیاط خانه یا ویلای شما آنقدر جا نداشته باشد که یک استخر در آن قرار دهید، ساخت استخر روی پشت بام می تواند در این شرایط یک گزینه مناسب باشد. با وجود این موارد باز هم برای افرادی که طرفدار آب تنی هستند و دوست دارند با هزینه مناسب در حیاط ویلا، خانه یا باغ خود دارای استخر باشند و حتی در صورت جا به جایی این محصول را با خود ببرند، استخرهای فایبر گلاس یک انتخاب بسیار عالی است. تکمیل پرکردن محلهای شیب معکوس و لبه ها با دوغاب سیمان در هنگام پر کردن با مخلوط، در محلهای مانند زیر پلهها و یا زیر لبهها که به صورت کنسول و دارای شیب معکوس میباشد، تعدادی شلنگ پلی اتیلنی 0.5 اینچ مطابق شکل زیر نصب گردد. با توجه به اینکه پرکردن پشت استخر باعث به وجود آوردن فشار در پشت دیوارهها میشود، برای خنثی کردن این فشار و جلوگیری از برآمده شدن دیواره استخر، داخل استخر را متناسب با میزان خاکی که در هر مرحله در پشت دیواره ریخته میشود از آب پر نمایید.

همچنین به دلیل اینکه روی سقف هستند، منظره های جذابی خواهید داشت و میزان کثیفی آن ها نیز از همیشه کمتر خواهد بود. در کنار این موارد وجود ابعاد مختلف و همین طور امکانات بی نظیری که این محصولات عرضه کرده اند باعث شده تا شما با اگاهی کامل و با در نظر گرفتن نیاز خود بتوانید دست به خرید استخر پیش ساخته بزنید. یکی از تفریحات مورد علاقه اغلب مردم به خصوص کودکان در فضاهایی مانند مهدکودک یا ویلا و خانه شخصی، ورزشهای آبی است که این روزها با گرم شدن هوا دلچسبتر نیز میشود. در واقع آب استخرهای بتنی و یا وینیل لاینر به اندازه ی کافی گرم نمی شوند، در واقع گرما را نگه نمی دارند و برای گرم شدن باید گاز یا برق بسیار بیشتری مصرف کنند و همین باعث می شو که مبلغ قبص برق و گاز ماهیانه آن ها به شدت زیاد شود. استخرهای پیش ساخته با توجه به مزیت هایی که دارند توانسته اند به خوبی جای استخرهای سنتی را در خانه ها بگیرند و به فروش های ماورایی دست پیدا کنند . همه ی خریداران استخر دوست دارند که بیشتر در آن شنا کنند تا اینکه هر روز مشغول تمیز کردن داخل آن باشند.

و همچنین مصارفی شنا ، آب درمانی ، پرورش ماهی و ذخیره آب این محصول تولید و روانه بازار گردید. استخر های پیش ساخته برزنتی می توانند برای استخر های شنا خانگی و صنعتی استفاده شوند . استخرهای پیش ساخته شامل سه نوع اصلی از جمله: استخر پیش ساخته برزنتی (PVC) ، استخر پیش ساخته فایبرگلاس و رزین و استخر ایزی ست هستند. بر عکس این دو ماده، فایبرگلاس قرار دارد که خاصیت عایقی بسیار بالایی دارد به دلیل اینکه، بدنه آن از ۶ لایه ساخته می شود و همین باعث می شود که آب استخر زمان طولانی تری گرم بماند. نصب کردن این استخرها حدود دو ساعت زمان میخواهد و بعد از نصب شما میتوانید استخر را آب گیری نمایید. این استخرها را میتوان بر روی زمین صاف مثل چمن، زمین خاکی، زمین بتنی، زمین موزاییک شده و موارد مشابه نصب و راهاندازی نمود. یک استخر فایبرگلاس روی پشت بام می تواند لوکس بودن را به خانه و ویلای شما اضافه کند. همین کش آمدن سبب می شود در صورتی که آب آن یخ بزند هیچ گونه وزن اضافی به بدنه استخر وارد نشود و استخر بدون هیچ مشکلی این شرایط را تحمل کند. Post h as been generated with t​he  he​lp  of G᠎SA C ontent Gener​ator DEMO .

به طور کلی می توان گفت که عوامل زیر در قیمت یک استخر بیشترین تاثیر را دارند. با توجه به وقت گیر بودن ساخت استخر بتنی و در نتیجه هزینه های کلان آن، امروزه استفاده از استخر پیش ساخته جایگاه ویژهای پیدا کرده است. مخزن آب را نیز با آجرهای ریز کفبندی و با یک لایهٔ ضخیم از قیر طبیعی طرفین مخزن را زیرسازی کرده و لبه و دیوارهای اطراف را با گچ میساختند. سطح کاملا صاف، آنها را در برابر خاک مقاوم ساخته است. این استخر فریمی از جنس پی وی سی برزتی با 3 لایه الیاف بسیار مقاوم در عین حال نرم و لطیف ، ضد آب و ضد حساسیت می باشد که با ارتفاع 122 سانتی متر برای سنین بالای 6 سال طراحی شده است . مرحله انتخاب کاشی استخری و رنگ و طرح آن در زیبایی و نمای نهایی استخر بسیار مهم است ، بنابراین در این مرحله باید با مشورت مهندس معمار و در جریان قرار دادن پیمانکار استخر نظر و سلیقه خود را بیان نموده تا به جلوه نهایی که مد نظر است رسید .

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن