چه تفاوتی بین بلوتوث و Wi-Fi?

وجود دارد بسیاری از تکنولوژی استفاده می کنیم کاملا بدون دانستن چگونه کار می کند. این درست است به خصوص وقتی که می آید به ما ابزارهای بی سیم و هر چیزی است که انتقال سیگنال های Wi-Fi و بلوتوث است. برای اضافه کردن به سردرگمی بسیاری از دستگاه های ترکیب هر دو بلوتوث و Wi-Fi مانند یک شبکه Wi-Fi متصل اپل که دارای بلوتوث را فعال کنید و صفحه کلید متصل به آن است.

اما این مهم است به رسمیت شناختن تفاوت میان بلوتوث و Wi-Fi زیرا هر یک از مجموعه خود را از قوانین و محدودیت ها و خطرات امنیتی. دنبال همراه به عنوان ما رفع ابهام این دو واژه بنابراین شما می تواند یک بلوتوث و Wi-Fi ،

بلوتوث و Wi-Fi همان چیزی است ؟

هیچ. بلوتوث و Wi-Fi هستند همان چیزی که اگر آنها گاهی اوقات در خدمت توابع مشابه است. تفاوت اصلی بین این دو تکنولوژی است که بلوتوث نیازی به دسترسی به اینترنت در حالی که Wi-Fi می کند.

بنابراین برای مثال اگر شما در حال تلاش برای اتصال که اپل صفحه کلید برای iPad خود را شما می توانید انجام دهید که بدون اینکه در طیف وسیعی از اتصال به اینترنت. که بلوتوث.

اما اگر شما می خواهید برای انجام یک جستجو در گوگل در همان اپل به شما خواهد شد نیاز به Wi-Fi دسترسی به اینترنت است.

نیاز به کمک بیشتر گفتن تفاوت ؟ بیایید فکر می کنم در مورد برخی از دستگاه های که شما با استفاده از در خانه خود را. سعی کنید به تعیین اگر آن دستگاه در حال کار بر روی بلوتوث و Wi-Fi و یا هر دو. در اینجا برخی از آنهایی که آشنا شما ممکن است در حال حاضر خود:

مشترک دستگاه های بلوتوث:

  • موس بی سیم
  • هدفون بی سیم
  • صفحه کلید بی سیم

رایج Wi-Fi دستگاه:

و در اینجا برخی از دستگاه های که با استفاده از هر دو:

شما ممکن است متوجه شده اند که این موارد همه در یک چیز مشترک اند — آنها بخشی از IoT (اینترنت اشیاء). “اینترنت چیزها” اشاره به تمام دستگاه های هوشمند استفاده می کنیم در هر اتاق از خانه ما که بلوتوث یا Wi-Fi قابلیت های.

یک دستگاه به عنوان برچسب “هوشمند” ممکن است اتصال از طریق هر کدام از این دو فن آوری و گاهی اوقات می توان آن را سخت بدانید که یکی از شما در حال استفاده است. بیایید نگاهی دقیق تر در هر فن آوری به دست آوردن درک بهتر.

چگونه بلوتوث کار می کند ؟

بلوتوث با استفاده از برد کوتاه امواج رادیویی به “جفت” و یا اتصال دستگاه نزدیکی. بلوتوث را فعال کنید دستگاه دارای یک کامپیوتر کوچک تراشه است که پخش یک سیگنال. این است چگونه بلوتوث دستگاه می تواند تشخیص دهد هر یک از دیگر. و آنچه را در پشت نام خنده دار? با توجه به Grammarist بلوتوث است “برگرفته از قرون وسطی دانمارکی king Harald Blåtand یا هارولد بلوتوث” و “آن است که یک نام تجاری” بنابراین شما همیشه دیدن این واژه با حروف بزرگ.

چگونه Wi-Fi کار می کند ؟

مانند بلوتوث و Wi-Fi نیز با استفاده از امواج رادیویی. و مانند بلوتوث و Wi-Fi متصل به دستگاه که در مجاورت نزدیک به یکدیگر است. اما Wi-Fi راز عنصر دسترسی به اینترنت است. Wi-Fi کار می کند و با اتصال به اینترنت به طور معمول از طریق یک روتر بی سیم. شما همچنین می توانید دسترسی به Wi-Fi در عمومی Wi-Fi را.

بنابراین اگر شما یک اتصال Wi-Fi دستگاه اما قادر به اتصال به یک سیگنال اینترنت, سپس شما نمی خواهد بود قادر به استفاده از دستگاه خود را به پتانسیل کامل آن است. به عنوان مثال می گویند شما خود را از Wi-Fi را فعال کنید اپل به خانه دوست خود را. تا زمانی که شما خانه خود را از Wi-Fi رمز عبور, شما نمی قادر خواهد بود برای دسترسی به اینترنت بر روی iPad خود را. اما شما هنوز هم می تواند دسترسی به تمام مطالب که در حال حاضر دریافت شده بر روی قرص خود را.

سوالات متداول در مورد بلوتوث در مقابل Wi-Fi

شما می توانید با استفاده از بلوتوث بدون Wi-Fi?

بله. شما می توانید با استفاده از بلوتوث بدون از Wi-Fi. در واقع بلوتوث نمی کند نیاز به هر گونه دسترسی به اینترنت در همه به راه اندازی و استفاده می شود. اما شما را پیدا خواهد کرد بسیاری از دستگاه های بلوتوث نیز قادر به اتصال به اینترنت.

کدام بهتر است: بلوتوث یا Wi-Fi?

این بستگی به آنچه شما در حال تلاش برای انجام. برای انتقال فایل و یا به اشتراک گذاری داده ها بین دو دستگاه بلوتوث بهترین است. اما Wi-Fi دارای طیف وسیع تری بنابراین شما می توانید اتصال دستگاه هایی که بیشتر از هم جدا.

که با استفاده از داده های بیشتر: بلوتوث یا Wi-Fi?

دستگاه های بلوتوث نیازی به اتصال به اینترنت به طوری که آنها با استفاده از صفر داده. اگر شما یک کمک هزینه داده شما می توانید با استفاده از بلوتوث بدون هیچ گونه نگرانی در مورد پرداخت هزینه بطور متوسط. Wi-Fi استفاده نمی داده یا نه. بسیاری از گوشی های هوشمند حمل و به طور خودکار سوئیچ تلفن خود را به همراه اطلاعات زمانی که شما متصل به یک شبکه Wi-Fi است که می تواند باعث شود شما به صورت ناخواسته با استفاده از داده ها. بررسی تنظیمات گوشی های هوشمند خود را برای تغییر این ویژگی است.

که امن تر است: بلوتوث یا Wi-Fi?

هر دو بلوتوث و Wi-Fi به هکرها آسیب پذیر هستند. اما Wi-Fi گرایش به بیشتر هدف با توجه به داده های حساس است که اغلب انتقال از طریق اتصالات Wi-Fi.

برای جفت کردن دو دستگاه بلوتوث گیرنده باید به طور معمول “قبول” داده های ورودی. در موارد نادر, نزدیک محدوده هکر می تواند ارسال پیام های ناخواسته و یا درخواست اطلاعات دستگاه. وقتی این اتفاق می افتد آن را به نام Bluejacking یا Bluesnarfing.

می خواهم به دانستن بیشتر در پاسخ به مشترک خود را, اینترنت, سوال ؟ رسیدن و بپرسید کارشناسان ما در Facebook و Twitter. سوال شما ممکن است برجسته در پست های آینده!

فروشگاه اینترنتی طرح

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>