چه CDMA است و چه معنی آن را به گوشی خود را ؟

در Allconnect ما کار به ارائه اطلاعات با کیفیت با سرمقاله صداقت. در حالی که این پست ممکن است ارائه می دهد و از ما نظرات خود ما هستند. در اینجا چگونه ما پول است.

چه CDMA?

CDMA به معنی “Code Division Multiple Access” و یک اصطلاح مورد استفاده برای توصیف یک نوع از تلفن همراه در خدمات فن آوری است. زمانی که گوشی های تلفن همراه اولین بار در زمان بیش از بازار در ’90s CDMA و GSM شبکه فن آوری شدند و بیشتر به طور گسترده ای مورد استفاده در ایالات متحده

این دو نوع شبکه با یکدیگر به رقابت بپردازند. به همین دلیل شما ممکن است گفت: در گذشته که شما نمی توانید با استفاده از نوع خاصی از تلفن همراه خود را با ارائه دهنده شبکه. چرا که حامل های CDMA و GSM حمل و استفاده از فن آوری های مختلف هستند که سازگار با یکدیگر است.

چگونه CDMA کار می کند

این تکنولوژی با استفاده از آنچه شناخته شده به عنوان “spread-spectrum” روش. این اجازه می دهد تا انرژی الکترومغناطیسی به گسترش را قادر می سازد یک سیگنال قوی با پهنای باند بیشتر. به سادگی قرار دادن آن چیزی است که اجازه می دهد تا چندین نفر در همین شبکه برای برقراری تماس تلفنی و استفاده از اینترنت به طور همزمان. تکنولوژی CDMA مانند استفاده می شود که توسط Verizon — جدا داده و صدای بسته با استفاده از کدهای انتقال آنها را به یک محدوده فرکانس گسترده تر اجازه می دهد تا فضای بیشتری برای دادهها است. که چگونه Verizon شبکه, شد, استاندارد طلا برای 3G با سرعت بالا اینترنت تلفن همراه زمانی که تلفن های همراه اول محبوب شد.

که شبکه های CDMA?

شبکه های زیر با استفاده از تکنولوژی CDMA به ارائه خدمات بی سیم در ایالات متحده:

  • با حداکثر سرعت دویدن
  • Verizon
  • تلفن همراه آمریکا

چون CDMA تا حد زیادی متعلق به کوالکام بسیاری از جاهای دیگر در جهان با تکیه بر شبکه GSM فن آوری است. آن را کمتر از گران قیمت برای اشخاص ثالث به ساخت تجهیزات GSM از تکنولوژی نیست و متعلق به یک شرکت است. ارائه دهندگان که با استفاده از تکنولوژی GSM شامل AT&T و T-موبایل.

CDMA سازگاری با دستگاه و سیم کارت

یکی از بزرگترین دیفرانسیلی بین شبکه های GSM و CDMA است که GSM تلفن های جداشدنی سیم کارت برای ذخیره اطلاعات کاربر در حالی که شبکه های CDMA بررسی این همان اطلاعات از طریق حامل سرور. با این روش GSM, سیم کارت را می توان جابجا کردن بین دستگاه ها و در سراسر شبکه است که با استفاده از تکنولوژی GSM. برای مثال اگر شما یک تلفن GSM با AT&T شما می توانید حذف کنید که سیم کارت و محل آن را های مختلف تلفن GSM در شبکه T-Mobile بدون موضوع است.

از آنجا که تلفن های CDMA به طور معمول با استفاده از سیم کارت و چون آنها ناسازگار با شبکه GSM این می تواند تغییر تلفن های همراه و شبکه های دشوار و گران است. برای مثال کسی که با یک تلفن ورایزون نمی خواهد بود قادر به استفاده از آن در شبکه T-Mobile. برخی از تلفن های CDMA با استفاده از سیم کارت برای برآوردن LTE استاندارد و یا به شرایط خارجی شبکه های GSM. اما تکنولوژی CDMA است که هنوز هم مورد استفاده قرار گیرد برای ذخیره اطلاعات کاربر و اطلاعات است.

چگونه برای گفتن اگر شما یک گوشی CDMA

آن را نسبتا ساده برای تعیین اینکه آیا یا نه شما باید یکی — اگر گوشی خود را ندارد یک سیم کارت این گوشی CDMA. اگر دستگاه خود را به اجرا در ورایزون و یا با حداکثر سرعت دویدن شبکه آن را به احتمال زیاد یک گوشی CDMA. شما همچنین می توانید چک کنید که چه نوع از تلفن شما باید با مراجعه به تنظیمات آن با استفاده از مراحل زیر:

  • برای کاربران آیفون: برو به تنظیمات کلی در مورد. به دنبال یک MEID, ESN یا شماره IMEI در نزدیکی پایین منو. اگر گوشی MEID یا ESN اعداد آن را یک گوشی CDMA.
  • برای کاربران اندروید: برو به تنظیمات سیستم در مورد گوشی. با کلیک بر روی وضعیت به دنبال یک MEID, ESN یا شماره IMEI. اگر دستگاه MEID یا ESN اعداد آن را یک گوشی CDMA.

کاربران همچنین می توانید گوگل تلفن خود شماره مدل برای تعیین نوع.

می خواهید اطلاعات بیشتر در مورد فن آوری های بی سیم و تلفن همراه ارائه دهندگان? ما را بررسی کنید مرکز منابع برای تمام اخبار فن آوری شما نیاز دارید.

توسط کارلی سورینو

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de