ما مالیات بر فروش برای فروشندگان آنلاین: راهنمای ضروری

این پست توسط Mark Faggiano بنیانگذار و مدیر عامل شرکت TaxJar.

هنگامی که شما برای اولین بار شروع به فروش آنلاین, شانس هستند که شما به آن را کردم برای هیجان فروش محصولات خود و یا دیدن نام تجاری خود را خاموش و به دست آوردن توجه ملی.

هنگامی که شما در حال کار سخت برای ساخت کسب و کار خود و آن را آسان به چشم پوشی آزار دهنده جزئیات اداری شما. و یکی از مهمترین و دشوارترین آن است که مالیات بر فروش.

این در عمق راهنمای پیاده فروشندگان آنلاین را از طریق اصول اولیه از مالیات بر فروش. این کمک خواهد کرد که شما تعیین که در آن و زمانی که شما در قبال مالیات بر فروش چقدر شما مجبور به پرداخت و جزئیات برخی از حالات معمول و مشکلات.

مشاهده Top آمازون فروش ابزار

اصول اولیه از مالیات بر فروش در ایالات متحده

چهل و پنج متحده در ایالات متحده آمریکا و منطقه کلمبیا وضع مالیات مالیات بر فروش. تجار که باید “مالیات بر فروش nexus” در این ایالت ملزم به اتهام مالیات بر فروش به خریداران.

مالیات بر فروش در نظر گرفته شده است “pass-through” مالیات چون تاجر است که تنها برگزاری مالیات های جمع آوری شده قبل از کننده فروکش کننده آن را به دولت های محلی و مالیات مقامات در یک زمان تعیین شده (معمولا یا ماهانه سه ماهه و یا سالانه بسته فروش ناخالص).

مالیات بر فروش منابع مالی استفاده می شود به صندوق دولت پروژه ها و طرح ها از جمله مدارس و جاده ها و ایمنی عمومی ادارات ، بسیاری از ایالت دریافت اکثر درآمد خود را از مالیات بر فروش است که یکی از دلایل آنها شده ایم گرفتن نگاه نزدیک در تجارت الکترونیک فروشندگان.

در ایالات متحده وجود ندارد “فدرال” مالیات بر فروش. در عوض فردی متحده اداره مالیات بر فروش. به این دلیل تمام 45 متحده (و فراموش نکنید که سی!) که وضع مالیات مالیات بر فروش را به نرخ های مختلف قوانین و قوانین. نرخ مالیات فروش می تواند متفاوت باشد توسط شهرستان و محل بیش از حد.

یک مثال از نحوه خرید و فروش آنلاین قوانین مالیاتی متفاوت است که برخی از ایالت ها نیاز به شما را به اتهام مالیات بر فروش در هزینه های حمل و نقل در حالی که دیگران ندارند. مثال دیگر: برخی از ایالت ها ممکن است نیاز شما را به خود را تمدید مالیات بر فروش مجوز به صورت دوره ای در حالی که دیگران ندارند.

در حالی که این راهنمای جامع را در راه رفتن شما را از طریق بسیاری از حالات معمول همیشه به یاد داشته باشید که شما باید تماس بگیرید فروش حرفه ای در مورد حسابداری مالیاتی خاص خود را شرکت و وضعیت.

دولت خود را با اقتدار مالیات (به طور کلی به نام دولت “اداره درآمد”) همچنین می توانید پاسخ کلی مالیات بر فروش سوالات.

هنگامی که شما تبدیل به مسئول فروش مالیات ؟

ما در حال حاضر تحت پوشش این “چرا” از جمع آوری مالیات بر فروش: این قانون و ایالات متحده به آن نیاز دارد. اما چه کسی جمع آوری مالیات بر فروش? فروشنده آنلاین و یا بازار ؟ از جایی که شما جمع آوری مالیات بر فروش? هنگامی که شما باید برای جمع آوری و فروش حواله مالیات ؟ و چه مقدار شما را مجبور به جمع آوری ؟ بیایید حفاری در.

مالیات بر فروش nexus

شما نیاز به جمع آوری مالیات بر فروش در ایالات که در آن شما باید مالیات بر فروش nexus. مالیات بر فروش nexus است فقط یک تصور legalese راه گفت: “حضور چشمگیر” در دولت است.

در حالی که هر دولتی است کمی متفاوت ترین کشورهای حفظ که یک تاجر مالیات بر فروش nexus اگر آنها با معیارهای زیر:

 • باید یک دفتر کار در دولت (از جمله دفتر خانه).
 • یک پیمانکار یا فروشنده در دولت است.
 • فروشگاه موجودی یک انبار و یا توزیع محصولات خود را از یک انبار در دولت است.
 • انجام کسب و کار در کشور از جمله در یک نمایشگاه صنایع دستی و نمایشگاه.
 • باید سهامداران در دولت است.
 • رها کردن کشتی از یک ارائه دهنده شخص ثالث در دولت است.
 • باید اقتصادی nexus در یک دولت است. اکثر ایالت “اقتصادی nexus” قوانین است که اعمال می شود به فروشندگان آنلاین حتی اگر آنها هیچ اتصال به اینترنت خود به دولت است.

مثل ما در بالا ذکر متحده تولید یک معامله خوب از درآمد خود را از مالیات بر فروش. پس از آن در بهترین منافع خود را به جمع آوری به عنوان مالیات بر فروش به عنوان امکان پذیر است. به همین دلیل اکثر کشورهای تفسیر, فروش, قوانین مالیاتی به عنوان گسترده ای به عنوان ممکن است.

چگونه nexus کار در عمل ؟

در اینجا سه مشترک مالیات بر فروش nexus نمونه:

 1. شما زندگی می کنند و اجرای تجارت الکترونیک کسب و کار در تگزاس است. دلیل این که شما یک حضور فیزیکی در تگزاس شما باید “مالیات بر فروش nexus” وجود دارد و در نتیجه نیاز به جمع آوری مالیات بر فروش از خریداران در ایالت تگزاس است.
 2. شما زندگی می کنند و اجرای تجارت الکترونیک کسب و کار در ایالت فلوریدا اما شما استخدام یک فروشنده در گرجستان به شما کمک کند. چرا که شما کار در خارج از فلوریدا و یک کارمند در گرجستان, شما در حال حاضر مالیات بر فروش nexus در فلوریدا و گرجستان و باید جمع آوری مالیات بر فروش از خریداران در هر دو کشور.
 3. اکثر ایالت حکومت کرده اند – یا قطعی و یا مبهم – که شخص ثالث به منزله تحقق nexus. این به این معنی است که اگر شما فروشگاه محصولات خود را در یک انبار در یک دولت که به منزله مالیات بر فروش nexus. بنابراین اگر شما زندگی می کنند در ویسکانسین اما فروشگاه محصولات خود را در کالیفرنیا برای اهداف حمل و نقل سریع تر و سپس شما باید مالیات بر فروش nexus در هر دو ویسکانسین و کالیفرنیا.

وجود دارد برخی از خبر خوب برای آمازون و دیگر بازار آنلاین فروشندگان. اکثر متحده با یک مرکز پاسخگویی آمازون گذشت “بازار تسهیل قوانین”. این قوانین نیاز است که بازار که مسئولیت رسیدگی به فروش در یک شخص ثالث فروشنده آنلاین از طرف جمع آوری و حواله مالیات بر فروش که فروشنده از طرف بیش از حد. مطلب در زیر کلیک کنید.

مالیات بر فروش nexus چک لیست

در اینجا برخی از سوالات را از خود بپرسید اگر شما فکر می کنم شما ممکن است مالیات بر فروش nexus در دولت:

 • آیا من زندگی می کنند در این دولت و کار کسب و کار از خانه ؟ _____
 • آیا من کار کسب و کار من در این دولت ؟ ______
 • آیا من باید یک کارمند در این حالت ؟ _____
 • آیا من باید سهامداران در این حالت ؟ _____
 • آیا من باید یک نماینده فروش مستقل پیمانکار و یا عامل دیگری برای شرکت من در این دولت ؟ _____
 • من فروشگاه محصولات من در این دولت ؟ _____
 • من محصولات توزیع شده از یک مرکز توزیع در این حالت ؟ _____
 • من فروش در نمایشگاه صنایع دستی, نمایشگاه و یا تجارت نشان می دهد در این حالت ؟ _____
 • کار من با رها کردن اهرم واقع در این حالت ؟ _____

اگر شما سوالی در مورد اینکه آیا یا نه شما باید مالیات بر فروش nexus در حالت تماس معتبر تجارت الکترونیک حسابداری حرفه ای و یا دولت خود را اداره درآمد برای روشن شدن.

اقتصادی nexus

اکثریت متحده در حال حاضر گذشت “اقتصادی پیوند زند.” این قوانین اجازه می دهد متحده نیاز به خارج از کشور فروشندگان را که بیش از یک مقدار خاصی دلار فروش در دولت و یا یک تعداد معینی از معاملات فروش به جمع آوری مالیات بر فروش.

برای مثال اگر شما به بیش از 100.000 دلار در فروش ناخالص و بیش از 200 جداگانه معاملات در ایالت کانکتیکات در سال قبلی شما پس از آن نیاز به جمع آوری مالیات بر فروش از کانکتیکات خریداران. است که حتی اگر شما هیچ مالیات بر فروش nexus در دولت است.

در اینجا یک دولت توسط دولت اقتصادی nexus خلاصه.

بازار تسهیل قوانین

بسیاری از ایالت ها متوجه شدم که آن را آسان تر برای جمع آوری مالیات بر فروش از یک غول بازار (مانند آمازون یا eBay) نسبت به جمع آوری آن از فردی فروشندگان آنلاین که تجارت در این سیستم عامل است.

از فوریه سال 2020 همه اما شش کشور با مالیات بر فروش را تصویب کرده اند خود را در بازار تسهیل قوانین است که نیاز بازار آنلاین برای جمع آوری مالیات بر فروش در فروشندگان نمایندگی. این است که به عنوان ساده به عنوان به سادگی خود را لغو مالیات بر فروش مجوز و رفتن در راه خود را.

هر ایالت متفاوت است, بنابراین همیشه با دولت و وزارت از درآمد قبل از اینکه شما را متوقف و جمع آوری کننده فروکش کننده و مالیات بر فروش در یک وضعیت که در آن شما باید nexus. برخی از ایالت ها هنوز هم نیاز به بازار فروشندگان برای فروش فایل اظهارنامه مالیاتی حتی اگر بازار remits واقعی مالیات بر فروش.

این نیز مهم است به خاطر داشته باشید که این قوانین فقط به بازار فروش. اگر شما مالیات بر فروش nexus در دولت, اما شما همچنین عدم بازار فروش (مانند شما از طریق خود فروشگاه آنلاین در فروشگاه آجر و ملات و یا در تجارت نشان می دهد نمایشگاه صنایع دستی و غیره.) سپس شما هنوز هم نیاز به جمع آوری مالیات بر فروش در کسانی که عدم بازار فروش.

چگونه به جمع آوری مالیات بر فروش

بنابراین شما باید مالیات بر فروش nexus در یک دولت است. در حال حاضر چه ؟

داستان کوتاه مدت, شما نیاز به جمع آوری مالیات بر فروش از خریداران که در دولت است. اما همانطور که با همه چیز مالیات بر فروش چقدر شما جمع آوری این است که ساده نیست.

اولین سفارش خود را از کسب و کار است که برای دریافت حقوقی با دولت و ثبت نام کنید.

ثبت نام برای مالیات بر فروش مجوز

به طور قانونی جمع آوری مالیات بر فروش شما نیاز به ثبت نام برای مالیات بر فروش مجوز در حالت(s) که در آن شما باید nexus. (این گاهی اوقات به نام مالیات بر فروش مجوز.)

آمریکا نیاز به هر گونه تجار که باید مالیات بر فروش nexus در یک دولت برای ثبت نام مالیات بر فروش مجوز. شما پیدا کردن دستورالعمل های ثبت نام در دولت خود را گروه درآمد. این مجوزها معمولا یا رایگان و یا نسبتا ارزان برای به دست آوردن.

هنگامی که شما خود را دریافت مالیات بر فروش مجوز دولت خود را نیز به شما دستورالعمل در چه زمانی و چگونه به فایل های خود را مالیات بر فروش می گرداند.

متحده در نظر آن را غیر قانونی برای جمع آوری مالیات بر فروش را به نام خود بدون مجوز را به جست و خیز این مرحله است.

توجه داشته باشید در موارد مشمول مالیات: برخی از موارد نیست موضوع را به مالیات بر فروش در برخی از کشورهای خاص. برای مثال بسیاری از لباس است, معاف از مالیات در مینه سوتا در حالی که اقلام مواد غذایی هستند معاف از مالیات در آریزونا. همیشه با یک دولت در بخش درآمد اگر شما شک شما از فروش-مالیات معاف اقلام است. به طور کلی متحده بسیار سخت در مورد تعریف از مالیات معاف محصول.

تعیین چقدر برای جمع آوری

گام بعدی خود را برای تعیین چه مقدار مالیات بر فروش به جمع آوری. یک بار دیگر این آسان تر است از انجام گفت, به خصوص برای فروشندگان آنلاین.

متحده تنظیم نرخ مالیات بر فروش و پس از آن محل می توانید اضافه کردن یک درصد از این نرخ است. برای مثال در 90210, کد پستی, نرخ مالیات 6% ایالتی کالیفرنیا گسترده رای یک .25% لس آنجلس رای و اضافی 3.25% نرخ محلی برای یک مجموع از 9.5 درصد نرخ مالیات بر فروش.

اگر شما یک بورلی هیلز بوتیک و سپس فروش خود را انطباق مالیات به اندازه کافی آسان است. شما می شارژ 9.5% مالیات بر فروش به یک خریدار. برای مثال اگر کسی خریداری $200 جفت از عینک آفتابی در بوتیک خود را, شما می خواهم آنها اتهام $219. که $200 برای عینک آفتابی و 19 دلار در مالیات بر فروش در 9.5 درصد رای.

Sales tax calculator

اما این می تواند روی حیله و تزویر برای فروشندگان آنلاین به خصوص فروشندگان با مالیات بر فروش nexus در کشورهای مختلف.

دلیل این است که قوانین مختلف برای فروشندگان از فروش به خریداران در داخل دولت خود (که در آن کسب و کار خود را بر اساس) در مقابل فروشندگان از فروش به خریداران در کشورهای دیگر که در آن آنها باید مالیات بر فروش nexus.

اما در ابتدا کمی در پس زمینه.

منبع مبتنی بر vs مقصد مبتنی بر مالیات بر فروش ایالت

وقتی که می آید به تعیین نرخ مالیات بیشتر ایالت را به یکی از دو سطل: “منشاء مبتنی بر” مالیات بر فروش ایالت و “مقصد بر اساس” sales tax متحده است.

در layperson نظر این بدان معنی است که برخی از ایالت ها نیاز به در-فروشندگان دولت برای جمع آوری مالیات بر فروش در نرخ موثر در نقطه ای از “مبدا” (یعنی خود را در دفتر یا محل کسب و کار) در حالی که اکثر ایالات آمریکا نیاز در دولت فروشندگان برای جمع آوری مالیات بر فروش در نرخ از “مقصد” (خود را به آدرس خریدار).

در اینجا یک نقشه از مبدا بر اساس و مقصد بر اساس ایالت در ایالات متحده آمریکا

در حال حاضر که شما پیچیده ذهن خود را در اطراف است که اجازه دهید ما به شما هشدار می دهند که این نقشه تنها به فروشندگان فروش در داخل خانه خود دولت است.

به مسائل پیچیده تر, ترین کشورهای مقصد بر اساس وقتی که می آید به خارج از کشور فروشندگان.

این به چه معنی است ؟ بیایید نگاهی به دو نمونه:

 1. شما زندگی می کنند در تگزاس (با منشاء مبتنی بر دولت) و فروش به یک خریدار در تگزاس – بیایید می گویند شما در زندگی می کنند (و یا انبار و یا دفتر) کماندار شهرستان تگزاس, اما فروش به کسی که در ایروینگ. تگزاس یک منبع مبتنی بر مالیات بر فروش ایالت بنابراین شما می توانید هزینه هر خریدار در ایالت تگزاس نرخ 6.75%. (که تگزاس را گسترده دولت 6.25% رای به علاوه کماندار شهرستان .5% رای.) شما لازم نیست خود را به آدرس خریدار در ایروینگ به حساب آورد.
 2. شما در حال مستقر در گرجستان اما فروش به یک خریدار در تنسی (با منشاء مبتنی بر دولت) – این سناریو فرض شما باید مالیات بر فروش nexus در تنسی (شاید شما فروشگاه کالا با 3PL وجود دارد.) این است که در آن همه چیز شروع به گرفتن پیچیده برای خارج از کشور فروشندگان. حتی اگر تنسی در نظر گرفته شده است یک منبع مبتنی بر دولت شما به عنوان یک فروشنده مستقر در گرجستان خواهد خود را شارژ خریدار نرخ مالیات بر فروش در “کشتی” آدرس در تنسی است. برای مثال می گویند شما در حال مستقر در آلبانی گرجستان و خریدار خود زندگی می کند در مریویلل TN. شما شارژ خواهد بود او 9.75% Maryville, نرخ مالیات.

توجه داشته باشید: هنگامی که ما صحبت در مورد خارج از کشور فروشندگان منظور ما از فروشندگان که نوعی مالیات بر فروش nexus در یک دولت اما چه کسی آنها را نداشته باشید محل اصلی کسب و کار در آن کشور است.

البته استثنا وجود دارد به هر قاعده که آن را می آید به مالیات بر فروش. ما توصیه چک کردن هر یک از دولت های منحصر به فرد, فروش, قوانین مالیاتی وقتی که می آید به جمع آوری مالیات بر فروش.

ما امیدواریم که این توضیح نیست شما ارسال جیغ تپه. مالیات بر فروش پیچیده است. خوشبختانه اکثر سیستم عامل های آنلاین کمک خواهد کرد شما در جمع آوری مقدار مناسب از مالیات بر فروش. اما, آن را همیشه به شما – و نه channel(s) شما فروش از طریق به تعیین اگر شما در حال جمع آوری مقدار صحیح مالیات بر فروش از خریداران خود را. ما دوباره می گویند که آن را به طور کلی یک ایده خوب برای تماس با یک خوبی حسابداری حرفه ای اگر شما هر گونه سوال در مورد خاص خود را در وضعیت کسب و کار.

چه برای انجام با مالیات بر فروش شما جمع آوری کرده ایم

در حال حاضر شما خود را امن مالیات بر فروش مجوز و نمیفهمد چه مقدار مالیات بر فروش به جمع آوری. گام بعدی شما خواهد بود کننده فروکش کننده مالیات بر فروش شما جمع آوری کرده ایم به این دولت یا دولت که در آن شما باید مالیات بر فروش nexus.

توجه داشته باشید از مالیات بر فروش خرما به علت دولت خود را اداره درآمد را فراهم می کند هنگامی که شما ثبت نام برای یک مالیات بر فروش مجوز. شما ممکن است پیدا کردن که یک دولت می خواهد شما را به یک فایل فروش اظهارنامه مالیاتی در هر ماه در حالی که دیگر تنها می خواهد به شنیدن از شما در هر سه ماهه.

گزارش چقدر مالیات بر فروش شما جمع آوری کرده ایم

قبل از اینکه شما می توانید فایل شما باید به شکل از چگونه مقدار مالیات بر فروش شما جمع آوری کرده ایم.

یک بار دیگر این نیست به عنوان ساده به عنوان آن را برای تلفن های موبایل حتی اگر شما یک نسبتا ساده تجارت الکترونیک و کسب و کار.

به گزارش چقدر مالیات بر فروش شما جمع آوری شما نیاز به:

 • کشف کردن چقدر مالیات بر فروش شما جمع آوری شده از طریق هر کانال شما فروش است.
 • کشف کردن چقدر مالیات بر فروش شما جمع آوری شده در هر کشور که در آن شما باید مالیات بر فروش nexus.
 • در اکثر ایالت تفکیک چه مقدار مالیات بر فروش شما جمع آوری شده توسط شهرستان و یا دیگر مالیات قضایی است.

این مراحل را می توانید واقعا پیچیده است و شامل صفحات گسترده و جداول مالیاتی. یا راه حل وجود دارد مانند TaxJar که مراقبت از آن همه برای شما.

چگونه به فایل های خود فروش در اظهارنامه مالیاتی

وقتی که می آید زمان به فایل شما باید سه گزینه: شما می توانید فایل بر روی کاغذ (کهنه و آهسته) فایل آنلاین و یا با استفاده از یک خودکار پر کردن خدمات.

از آنجا که هیچ کس می خواهد برای مقابله با کاغذ هر بیشتر این دو نسخه گذشته ترجیح داده اند با متحده است. همه ایالت ها اجازه می دهد تا شما را به فایل آنلاین و برخی از ایالت ها حتی نیاز به آنلاین تشکیل پرونده برای برخی از فروشندگان.

مهم نیست که چگونه شما را انتخاب کنید به فایل مطمئن شوید که به پرداخت در زمان. برای پرداخت جریمه دیر یا شکست به فایل می توانید شیب دار. هیچ کس می خواهد به پرداخت 50 دلار جریمه در $2 فروش مالیات است.

برخی از ایالت ها نیاز است که شما یک فایل “صفر بازگشت” حتی اگر شما نمی جمع آوری هر گونه مالیات بر فروش بیش از پر کردن دوره است. برخی از ایالت ها را خوب شما برای عدم به فایل حتی اگر شما نیست در واقع مدیون هیچ مالیات بر فروش. اگر شما موفق به فایل اغلب به اندازه کافی متحده یا ممکن است نگاهی دقیق تر حساب خود را به مطمئن شوید که شما در پذیرش و یا فرض کنیم که شما بسته ام تا مغازه و لغو خود را مالیات بر فروش مجوز.

مشترک فروش مشکلات مالیاتی برای فروشندگان آنلاین

در حال حاضر شما احتمالا به رسمیت شناخته شده و راه های مختلفی که در آن مالیات بر فروش می تواند بسیار گیج کننده برای فروشندگان آنلاین. این یک زن و شوهر از مشکلات ما دیدن فروشندگان صورت:

 1. شما مطمئن نیستید که در آن شما باید مالیات بر فروش nexus – این یکی از آنهایی که بزرگ است. اگر شما مالیات بر فروش nexus در یک دولت اما نمی جمع آوری مالیات بر فروش پس از آن که دولت حق تفتیش شما و جمع آوری مالیات به علاوه مجازات است. این می شود روی حیله و تزویر به خصوص وقتی که می آید به اقتصادی nexus.
 2. شما مطمئن نیست که به ثبت نام برای مالیات بر فروش مجوز – گاهی اوقات شما مطمئن نیست که شما به اندازه کافی انجام کسب و کار در یک کشور برای ثبت نام مالیات بر فروش مجوز. یا شاید شما فکر می کنم شما ثبت نام کرده اید بیش از حد دیر است. تماس با حسابداری حرفه ای برای مشاوره در مورد وضعیت خاص خود را.

آنچه بین المللی فروشندگان نیاز به دانستن

حتی اگر شما ممکن است زندگی می کنند در خارج از ایالات متحده اگر شما فروش FBA و یا ایجاد هر نوع دیگری از مالیات بر فروش نکسوس در ایالات متحده (مانند یک دفتر ماهواره ای شاخه ای از کسب و کار خود و یا یک انبار که در آن شما ذخیره موجودی) و سپس شما باید مطابق با مالیات بر فروش قوانین دولت که در آن شما باید nexus.

یک تصور غلط رایج در مورد ایالات متحده آمریکا مالیات بر فروش است که اگر شما در یک کشور با مالیات پیمان با ایالات متحده و سپس شما – به عنوان یک تجارت الکترونیک فروشنده – لازم نیست که به اتهام مالیات بر فروش به مشتریان ایالات متحده.

جمعبندی

مالیات بر فروش پیچیده است. اما هنگامی که شما در حال مسلح با اصول اولیه آن دریافت کنید ساده تر است. و در حال حاضر که شما گرفته ام به هضم همه که رفتن استراحت و خوردن یک پیتزا و یا بازی گلف. شما رو این.

علامت Faggiano بنیانگذار و مدیر عامل شرکت TaxJarخدمات ساخته شده به پست-معامله مالیات بر فروش انطباق آسان تر برای Etsy, آمازون, Shopify و دیگر چند کانال تجارت الکترونیک فروشندگان. علامت شور است که حل مشکلات پیچیده برای کسب و کارهای کوچک.

این مقاله در اصل منتشر شده در ماه مارس 2015 و آخرین به روز رسانی در ماه مارس سال 2020 است.

مشاهده Top آمازون فروش ابزار

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>