چگونه می‌توان (انجام داد) چادر مسافرتی تقریبا بلافاصله

همیشه در نظر بگیرید که جایی که برای سفر و نصب چادر انتخاب کرده اید نزدیک اتومبیل تان نخواهد بود. با کمی دقت م

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

همیشه در نظر بگیرید که جایی که برای سفر و نصب چادر انتخاب کرده اید نزدیک اتومبیل تان نخواهد بود. با کمی دقت متوجه میشویم که چادر مسافرتی امروزه به عنوان یکی از اصلیترین لوازم سفر گوشهای از صندوق اتومبیل قرار گرفته و بنابراین اگر قصد خرید این وسیله را دارید به توصیههای ما توجه کنید تا چادری راحت و ایمن را برای سفرهای خود تهیه کنید و از راحتی داخل آن هنگام سفر با خانواده لذت ببرید. در این صورت میتوانید راحت بخوابید و وسایلتان را به راحتی جای دهید. اما پیش از خرید چادر مسافرتی باید نکاتی را در نظر بگیرید تا چادر مسافرتی مناسب خود را پیدا کنید. برنامهٔ عمرانی پنجم بین سالهای ۱۳۵۲ تا ۱۳۵۶ با اختصاص بودجهٔ ۵۵ میلیارد دلار تدوین شد و رشد اقتصادی برنامهریزیشده بیش از ۲۶٪ پیشبینی شده بود. از آنجا که خانوادهها معمولا با باروبنه زیاد سفر میکنند، نمیتوانند در طول سفر احساس راحتی کنند.

این صفحه آخرینبار در ۱۹ آوریل ۲۰۲۳ ساعت ۱۰:۴۹ ویرایش شدهاست. این پوششها کاملا ضدآب هستند. از آنجا که ممکن است در طول سفر هنگامی که از چادرمسافرتی استفاده میکنید، باران ببارد و شرایط جوی تغییر کند، در این حالت اگر بدنه چادر مسافرتی ضدآب نباشد، بهطور حتم با مشکل مواجه خواهید شد، از اینرو لازمه استانداردبودن هر چادر مسافرتی این است که بدنه ضدآب داشته باشد. فایبرگلاس مقاومت بالایی نداشته و برای تحمل شرایط دشواری مثل مناطق کوهستانی کافی نیست. ۱- از نظر حجم توجه داشته باشید که قرار است این چادر برای چند نفر استفاده گردد و معمولا سعی کنید حداقل به اندازه یک نفر چادر را بزرگتر تهیه فرمایید؛ زیرا چادری که اصطلاحا چهار نفره است فقط به اندازهای فضا دارد که چهار نفر مماس به هم بتوانند بخوابند و چنین فضایی معمولا برای یک مسافرت خانوادگی که وسایل زیادی هم به همراه دارند و همچنین میل دارند که راحتتر استراحت کنند، فضای مطلوبی نیست. زیر درختان بلند و کهنسال مناسب نیست و در مناطق پر درخت از محوطههای خالی از درخت استفاده شود. که می توانید به صورت راحت تری در قسمت وسط حرکت کنید . اگ به ساختمان عصای یک روشن دل دقت کرده باشید! This con᠎te​nt has ᠎been gener​ated  by G SA C᠎onte nt  G enerat᠎or Demoversion .

اگر اهل طبیعتگردی و کمپینگ در دل طبیعت هستید چادر مسافرتی حتما به کارتان میآید. ۲. برای جلوگیری از ورود حیوانات موذی و گزنده و نفوذ سرما باد و باران، درب چادر فقط در زمان ورود و خروج باید باز شود و بلافاصله بسته شود. ۶. تیرکها و میخها را همیشه در کیسه مخصوص آنها حمل کنید و از پخش کردن آنها موقع نصب و یا جمعآوری چادر خودداری نمایید تا در زیر پا کج و شکسته نشوند و ضمنا از گم شدن آنها جلوگیری شود. برای جلوگیری از ورود حیوانات موذی و گزنده و نفوذ سرما و باد و باران، بهتر است در چادر فقط هنگام ورود و خروج باز شود. پوشش چادر قابل اشتعال بوده و ایجاد شعله در چادر میتواند خطر آفرین باشد. ابعاد چادرها، گاه میتواند مشکل آفرین باشد، برای مثال چادرهای چهار نفرِ، برای خوابیدن در کنار یکدیگر بدون هیچ فضای اضافی هستند. این اثر در سال ۸۲ به عنوان اثر طبیعی ملی ثبت شدهاست. هیچگاه چادر را به حالت خیس جمع نکنید. بههیچوجه از شویندههای قوی و سفیدکننده استفاده نکنید.

برای فراری دادن حشرات از سم یا سوختهایی مثل بنزین استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که ظرفیت هر چادر نسبت به فضای کف آن در نظر گرفته میشود و برای خوابیدن هر نفر با کیسه خواب استاندارد در نظر گرفته شده و هرگز مثل اتاق خواب فضای اضافی نخواهید داشت. این نکته را در نظر داشته باشید که گاهی حتی با بستن زیپ چادر هم نمیتوانید از وارد نشدن برخی حشرات ریز مثل مورچهها مطمئن باشید. ۴- در صورتی که یکی از مارکهای معروف چادر مسافرتی را تهیه نمیکنید، حتما تمامی درزها و دوختها را از نظر عدم وجود اشکال در دوخت کنترل نمایید و همچنین تمامی زیپها و چسبهای چادر مسافرتی را بررسی کنید. ۹. هرگونه پارگی حتی کوچک و آسیب جزئی را قبل از زیادتر شدن آن و قبل از اجرای یک برنامه کنترل و ترمیم نمایید. آن را جلوی آفتاب بر پا کرده و با آب ولرم و صابون ملایم بدون عطر تمیز کنید. کمپ به محلی گفته میشود که کوهپیمایان و کوهنوردان و طبیعتگردان جهت اقامت خود از آن استفاده میکنند، عمدتا کمپ برای برنامههای بیش از یک روز تعبیه میشود و باید با توجه به تمام خصوصیات منطقه، کمپ برپا شود.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن