اشتباه شماره 1 عینک شنا شما مرتکب هستید (و 4 روش‌ها برای تعمیر آن})

یکی از مهمترین فواید شنا سالم نگه داشتن مفاصل است. یکی از ویژگی هایی که حاکی از عینک استاندارد و با کیفیت شنا

توسط مدیر سایت در 7 اردیبهشت 1402

یکی از مهمترین فواید شنا سالم نگه داشتن مفاصل است. یکی از ویژگی هایی که حاکی از عینک استاندارد و با کیفیت شنا دارد، عدم نفوذ آب به داخل عینک است. درواقع، این نوع عینک از بند های مخصوصی ساخته شده است که از نفوذ آب جلوگیری می کند. عینک شنا این امکان را به شما می دهد که در زیر آب دید مناسبی داشته باشید و چشم هایتان در مقابل مواد شیمیایی کلر در امان بماند. به همین خاطر در باشگاه های ورزشی عینک های مختلفی بر اساس نوع و قیمت عینک ها تعبیه شده است. لذا این نوع عینک ها معمولا برای شناگران حرفه ای مناسب است. شنا گران حرفه ای برای شرکت در مسابقات از عینک های حرفه ای مسابقه ای بهره می گیرند. بنابراین شناگران از عینک های حرفه ای استقبال زیادی نمی کنند. معمولا شرکت ها در ساخت لنز عینک از رنگ هایی مانند کهربایی، آبی، بنفش، دودی، شفاف و آینه ای بهره می گیرند. چه پرنده ای است که اگر نامش را برعکس کنیم نام پرنده ای دیگر می شود؟

عینک های تفریحی با عنوان ماسک شنا نیز شناخته می شوند. بهترین برند عینک شنا نیز از این مدل عینکها تولید میکنند که در ادامه اشاره خواهیم کرد. عینک شنا حرفهای، عینکهایی هستند که شناگران حرفهای برای مسابقات از آنها استفاده میکنند. اما معروفترین آنها اسپیدو (speedo) ارنا (arena) مد ویو (mad wave) و فینیس (finis) هستند. عینک شنا آقایان(عینک شنا مردانه) نسبت به عینک شنا دخترانه(عینک شنا زنانه) در مواردی همچون سایز و رنگبندی تفاوت دارند.طبیعتا عینک شنای مردان دارای لنز بزرگتری هستند و رنگبندی آنها از رنگهای تیره بیشتر استفاده می شود.نوع دیگری از عینک های شنا مناسب کودکان و نوجوانان وجود دارد که رنگ بندی عینک شنا بچگانه متناسب با سن کودکان طراحی می شود و لنز آنها کوچک و گاها اندازه لنز عینک شنا بانوان است. این محصول باکیفیت مناسب بزرگسالان و نوجوانان می باشد. این قبیل عینک ها به دلیل فاصله ی مناسب از چشم ها برای شناگران مبتدی مناسب می باشند.

آن چیست که هرچه بیشتر باشد کمتر می بینید؟ لنزهای شفاف نور طبیعی را از خود عبور داده و برای محیط های کم نور و یا حتی در فصل زمستان بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. شناگران می بایست در خرید عینک به نکاتی از قبیل عینک ضد UV، ضد بخار و ضد خش بودن عینک ها توجه کنند. درست است که آب به این عینک ها نفوذ نمی کند اما بعد از 10 دقیقه شنا متوجه درد در اطراف چشم می شوید. شکل ظاهری عینک های شنا در سه دسته ی سوئدی، کلاسیک و تفریحی طبقه بندی می شود. در بین تمام صنایع در حال حاضر، تعداد معدودی ممکن است به اندازه صنعت مد برای نوآوریها باز باشند. از آن جایی که صورت خانمها از آقایان ظریفتر است، معمولا عینک شنای مردانه و زنانه از نظر اندازه و ظرافت طراحی با هم فرق میکنند که هنگام خرید باید به این نکته توجه داشت.  Po​st was c reated  with t he help  of ᠎GSA Co nten t  Gene rator ​DEMO᠎!

در سال ۱۹۲۶ نیز “گرترود ادرل” از عینک مشابهی استفاده کرد که با پارافین، مهر و موم شده بود تا از چشمان خود در برابر آب نمک هنگام شنا در کانال محافظت کند. بنجامین مدتی در چاپخانهٔ برادر ناتنی خود، جیمز فرانکلین، به کارآموزی پرداخت و برای اولین بار در سال ۱۷۲۲ با نام مستعار خانم سایلنس دوگود (به انگلیسی: Mrs. اولین مورد استفاده از عینک در شنا، در سال ۱۹۱۱ رخ داد. اگر قصد دارید برای کودکان خود بهترین عینک شنا را تهیه کنید، بهتر است پیش از رفتن به استخر یا دریا، در خانه آن را امتحان کنید. لنزهای بزرگ نیز به دلیل ارائه دید بهتر از داخل آب در میان همگان شهرت دارد. عینک کلاسیک در میان فریم های مختلف از شهرت بالایی برخوردار است. با اینکه چسب های طبی مورد استفاده در عینک های بدون بند، کششی بر روی سطح پوست ایجاد نمی کنند اما برای افرادی که پوست حساسی دارند، مناسب نمی باشد. اما امروزه برندهای بسیار معروفی در زمینه تولید لوازم ورزش عینک شنا حرفهای و متنوعی را روانه بازار کردهاند. انتخاب عینک مناسب برای شنا کردن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. این مدل عینک در تمامی فروشگاههای لوازم ورزشی موجود هستند و برای شنا کردن در استخرهای روباز و سرپوشیده تا عمق ۷ متر مناسب هستند.

آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن