تیرآهن نرمال

خرید تیرآهن نرمال یکی از پرکاربردترین مقاطعی که در ساختمان سازی استفاده می شود، تیرآهن نرمال است. این قطعه سا

توسط GISOOYEKHABAR در 27 شهریور 1401

خرید تیرآهن نرمال

یکی از پرکاربردترین مقاطعی که در ساختمان سازی استفاده می شود، تیرآهن نرمال است. این قطعه ساختمان سازی بار ایجاد شده روی ساختمان را به خوبی تحمل می کند. بر همین اساس بسیاری از ساختمان سازان جهت مستحکم کردن سازه از این محصول استفاده می کنند. این قطعه توسط بسیاری از کارخانه ها تولید می شود. کارخانه های فولاد سازی با استفاده از روش نورد گرم یا روش اکسترود این محصول را تولید می کنند. سطح مقطع این محصول به شکل حرف انگلیسی می باشد. در دو صفحه موازی آن را تولید می کنند که این ویژگی محصول موجب شده نصب آن به راحتی و در کمترین بازه زمانی انجام شود.

 

ویژگی های تیرآهن نرمال

هر یک از انواع مصالح ساختمانی طبق ویژگی های متفاوتی که دارند طبقه بندی خواهند شد. زمان خرید تیرآهن نرمال باید ویژگی های مربوط به طول آن را به خوبی بررسی کنید. در واقع طول این محصول به عنوان مهمترین ویژگی آن شناخته می شود. این قطعه فولادی را در صنعت عمرانی و ساختمانی به کار می گیرند. نمونه تیرهای معمولی دارای ویژگی های خاصی هستند. این ویژگی ها موجب شده که برای مستحکم کردن ساختمان ها و پروژه های عمرانی، آن را به کار بگیرند. این محصول تحمل بار زیادی را خواهد داشت. به همین دلیل می ‌تواند یکپارچگی سازه را به بهترین نحو ممکن تضمین کند.

شما بدون اینکه به تکیه گاه های متفاوتی نیاز داشته باشید می توانید تیرآهن های معمولی را برای سازه های متفاوت به کار بگیرید. این تیرآهن ساختمانی به طور معمول وزن کمی دارد و همین مسئله موجب شده که بعد از ساخت ساختمان، وزن کلی سازه کمتر شود. از این محصول به دلیل شیوه تولید و جنسی که دارد در برابر عوامل محیطی متفاوت و مخرب استفاده می کنند. استفاده از این محصول در ساخت و ساز نسبت به دیگر محصولات به صرفه تر می باشد. در واقع شما برای اینکه این قطعه را وصل کنید نیاز به قطعات جانبی متنوع ندارید. یکی از مزیت های این تیرآهن این است که نیاز به هر یک از قطعات جانبی را به حداقل می رساند.

روش های برش تیرآهن نرمال

 برش تیرآهن نرمال بر اساس روش‌های استاندارد انجام خواهد شد. هر یک از انواع این قطعه ساختمان سازی را طبق استانداردهای خاصی برش می دهند. هر یک از روش های برش این محصول عبارت است از :

 

1. برش اره آتشی

 یکی از روش های برش تیرآهن های نرمال، روش اره آتشی است. کارخانه های فولاد بر اساس نیاز مشتریان خود این محصول را برش می دهند و سپس برای مشتری ارسال می کنند. البته در برخی از موارد باید در محل، برش محصول انجام گردد. استفاده از اره آتشی یکی از روش های برش این محصول می باشد که محبوبیت زیادی دارد. اره های آتشی دستگاه هایی هستند که دارای تیغه ‌های برنده می باشند. به طور معمول این دستگاه ها با برق سه فاز فعالیت شان انجام می گردد. مزیت استفاده کردن از این روش در زوایای متفاوت بررسی خواهد شد. اپراتور این روش باید تجربه و تخصص زیادی برای کار کردن با دستگاه داشته باشد. اگر تجربه و مهارت اپراتور زیاد نباشد خطرات زیادی برای کاربران به وجود می‌ آید.

2. برش اره نواری

 برش تیرآهن نرمال با استفاده از اره نواری دیگر از روش های برش محصول می ‌باشد. از اره نواری برای برش دادن تیرآهن هایی که سایزشان بزرگ است استفاده می کنند. تیغه های این دستگاه روی نوار مشخص شده ای قرار می گیرد. اره نواری نسبت به اره آتشی برش ظریف تری ایجاد خواهد کرد. زمان کار کردن با اره نواری گرمای بسیار زیادی ایجاد خواهد شد. گرمای زیاد این دستگاه به دلیل قطر بیش از اندازه آهن می باشد. برای کمتر کردن این گرما و همچنین جلوگیری از آسیب به محصول نیاز است که زمان برش از آب و صابون استفاده شود. از تیرآهن هایی که با این روش برش می خورند جهت ساخت سوله های متفاوت و ساختمان های بزرگ استفاده می کنند. استفاده از این قطعه ساختمانی موجب مستحکم تر شدن اسکلت خواهد شد.

قیمت تیرآهن نرمال

یکی از مهمترین مواردی که افراد زمان خرید تیرآهن نرمال به آن توجه می ‌کنند قیمت می باشد. قیمت تیرآهن نرمال به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. یکی از مهمترین فاکتورهایی که تعیین کننده هزینه خریداری این محصول می باشد طول آن است. هر چه که طول محصول افزایش یابد هزینه خریداری آن بیشتر خواهد شد. در واقع باید بدانید آن دسته از تیرهایی که ۱۲ متری هستند با قیمت بیشتری به فروش می رسند. کارخانه تولیدی هر یک از قطعات فولادی، قیمت مشخص شده ای را جهت فروش قطعات به مشتری اعلام می‌ کنند.

 به همین دلیل باید بدانید که یکی دیگر از فاکتورهای مهم قیمت‌ گذاری تیرآهن های نرمال کارخانه تولیدی می باشد. برخی از کارخانه ها به دلیل استفاده از متریال های خالص با درصد بالا قیمت بیشتری برای فروش محصولات از مشتری دریافت می کنند. اما برخی دیگر از کارخانه ها از آنجایی که درصد کمتری از متریال های اولیه را به کار می ‌گیرند هزینه زیادی از مشتری دریافت نخواهند کرد.

 

نکاتی در مورد خرید تیرآهن های ساختمانی نرمال

 برای خرید تیرآهن و یاسایر انواع مصالح ساختمانی باید در مورد نکات ضروری که مربوط به آن مصالح است، اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. به همین دلیل زمان خرید تیرآهن های نرمال باید نکاتی که مربوط به این محصول می باشد را بررسی کنید. یکی از مهمترین نکاتی که زمان خرید این محصول اهمیت دارد بررسی طول آن است. طول هر یک از تیرها به فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد. تیرهای ساختمانی که ۱۲ متری هستند در بخش های متفاوت به کار گرفته می شوند. این نمونه تیر ها کمک می کنند که سازه، استحکام بالایی به دست بیاورد.

 یکی از دیگر نکاتی که زمان خرید این محصول اهمیت دارد بررسی نحوه برش آن می ‌باشد. نحوه برش این محصول طبق ضخامتی که دارد فرق می کند. بر اساس ضخامت تیرآهن های نرمال، برش آنها را با استفاده از دستگاه اره نواری یا اره آتشی انجام می دهند. فاکتورهایی که مربوط به برش تیرآهن با استفاده از این دو روش می باشد را باید به خوبی بررسی کنید. برای اینکه با اطمینان خاطر بیشتری انواع تیرآهن های نرمال و یا سایر مقاطع فولادی را خریداری کنید  و یا از قیمت روز آهن و سایر آهن آلات با خبر شوید می توانید با کارشناسانی که در این زمینه تخصص و تجربه بیشتری دارند مشورت نمایید. کارشناسان آهن هایپر به صورت ۲۴ ساعته خدمات فروش محصولات ساختمانی را بر عهده دارند.