کاشت مو چیست ؟ بهترین روش کاشت مو با بهترین امکانات

کاشت مو: بسیاری از مردان و زنان به دلیل مشکلات ژنتیکی و ارثی می توانند از ریزش مو رنج ببرند.

ریزش و کم پشتی مو تأثیر بدی در زندگی اکثر افراد دارد و اغلب باعث می شود که عزت نفس در افراد از بین برود.

روش های مختلفی برای تقویت ریشه و ساقه مو و جلوگیری از ریزش مو وجود دارد. اما در بعضی موارد ، هنگامی که ریزش مو شدید است یا مو بسیار نازک است ، درمان نهایی کاشت یا کاشت مو است.

این روش حدود پنجاه سال است که مورد استفاده قرار می گیرد و همیشه در حال پیشرفت و پیشرفت است. بسیاری از افراد همچنین ممکن است بپرسند:

آیا کاشت مو فقط برای آقایان روش خوبی است و خانم ها نمی توانند از این روش استفاده کنند؟

اما این روش برای افرادی که کاندیدا هستند مناسب نیست و فرقی نمی کند کاندیدای انتخاب شده مرد باشد یا زن.

در اینجا می خواهیم روش های مختلف کاشت مو کلیک کنید را به شما معرفی کنیم:

مرا به بهترین روش کاشت مو” در ایران برسانید

چرا باید انواع روش های کاشت مو را بدانیم؟

البته هرچه اطلاعات بیشتری در مورد درمان داشته باشید ، در عمل برای شما بهتر است. وقتی اطلاعات درستی داشته باشید ، می توانید تصمیمات بهتری بگیرید و بهترین روش را برای خود انتخاب کنید.

این جمله را به خاطر بسپارید که اگر بیشتر بدانید ، قطعاً یک انتخاب هوشمندانه خواهید داشت.

به طور کلی ، در جراحی های زیبایی شما گزینه های بیشتری نسبت به درمان پزشکی خواهید داشت.

شما باید از داروهای تجویز شده توسط پزشک در حین درمان استفاده کنید. تا زمانی که بیماری شما درمان شود و چاره ای ندارید جز اینکه بگویید من این دارو را نمی خواهم و این دارو را می خواهم.

اما در روش های زیبایی شما می توانید یکی از چندین روش را به دلخواه انتخاب کنید. بنابراین انتخاب با شما است. کاشت مو نیز یک عمل زیبایی است.

اگر برای کاشت موهای مختلف انتخاب خوبی هستید. شما حق دارید انتخاب کنید که کدام روش برای شما بهتر است.

به عنوان مثال ، اگر تراکم مو برای شما مهم است ، می توانید از روش Super FUE Plus استفاده کنید یا اگر مقاومت در برابر درد شما کم است ، می توانید یکی از روش های SFUE ، FIT یا SUT را انتخاب کنید.

معمولاً هنگام کاشت مو ، افراد می توانند از بین روش های کاشت مو ، موادی را انتخاب کنند که برای آنها مناسب باشد. دانستن این روش ها به شما کمک می کند تا تصمیمات بهتری بگیرید.

وقتی اطلاعات کافی داشته باشید ، می توانید تفاوت دروغ و واقعیت را درک کنید
به طور کلی جراحان ایرانی مهارت و تجربه بالایی در جراحی دارند و هزینه های درمان در ایران نسبتاً کم است ، به همین دلیل ایران به یکی از مراکز جراحی زیبایی در جهان تبدیل شده است.

اما از طرف دیگر با توجه به اینکه افراد زیادی مایل به انجام این عملیات هستند ، متأسفانه افراد فاقد تخصص یا تخصص های غیرمرتبط وارد این حوزه شده اند. همچنین ، برخی از متخصصان در تلاشند تا با اغراق در اطلاعات مشتریان بیشتری را به خود جلب کنند.

در زمینه کاشت مو ، بیشتر تبلیغات مربوط به روش های کاشت مو است.

بسیاری از کلینیک های زیبایی معتقدند که آنها از روش خاصی برای کاشت مو استفاده می کنند و بهترین موارد را در زمینه درمان ارائه می دهند و یا معتقدند که یک روش انحصاری برای انجام این روش زیبایی دارند.

اما در اینجا ما به شما می گوییم که هیچ روشی در این زمینه بهترین نیست. و هیچ روش انحصاری وجود ندارد. تنها تفاوت این است که یک کلینیک خاص دستگاهی را خریداری کرده است. سایر کلینیک ها آن را ندارند یا ترکیبی از روشهای مختلف را می پذیرند که منجر به نتایج بهتر شود.

این عبارت کلیدی را بخاطر بسپارید:

مهارت جراحی که کاشت مو را انجام می دهد و همچنین تجربه تیم جراحی و تاریخچه کلینیک بسیار مهمتر از روش ها و دستگاه های کاشت مو است.

حتی اگر جدیدترین دستگاه های پیشرفته توسط افراد کم تجربه استفاده شود ، نتایج بد و ناخواسته ای به همراه خواهد داشت. اما اگر اقدامات اساسی مانند FUT یا FUE توسط یک جراح حرفه ای انجام شود ، قطعاً بهترین نتیجه را خواهد داشت.

وقتی اطلاعات کافی داشته باشید ، انتظارات درستی برای درمان دارید

می توان گفت افرادی که درک و انتظار خوبی از روش درمان دارند قطعاً بهترین گزینه برای کاشت مو هستند. در بیشتر موارد ، مشتریان انتظارات نادرستی در مورد تراکم مو ندارند. واقعاً:
هدف از کاشت مو ترمیم موهای جوان نیست

در حقیقت ، هدف دستیابی به تراکم نسبی با حداقل مواد افزودنی است تا موهای شما پرتر به نظر برسد.

دو دلیل اصلی وجود ندارد که نمی توان تراکم بسیار بالایی را بدست آورد:

1- دلیل اول این است که محدودیت هایی در منطقه گیرنده وجود دارد.

وقتی جراح پیوندها را در داخل قسمت گیرنده قرار می دهد ، نمی تواند آنها را نزدیک هم قرار دهد زیرا ناحیه گیرنده نمی تواند خون را به همه فولیکول ها برساند. بنابراین ، اگر پیوندهای زیادی کاشته شود ، قسمتهای فولیکولی دچار کمبود مواد مغذی شده و از بین می روند.

2- دلیل دوم محدودیت بانک مو است.

البته برای اینکه چگالی بالایی داشته باشیم باید از مواد افزودنی زیادی استفاده کنیم. اما باید محدودیت های بانک مو را نیز در نظر داشته باشیم. به طور کلی ، ما سه محدودیت اصلی در پیوند داریم:

2.1 – اولین محدودیت خطر ایجاد زخم است. اگر روشهای FIT ، SUT و SFUE واحدهای فولیکولی را با فاصله بسیار کمی برطرف کنند یا اگر FUT و روشهای ترکیبی برشهای بزرگی را روی مو ایجاد کنند ، به طور طبیعی خطر ایجاد زخم افزایش می یابد.

به طور کلی ، از هر روشی که برای کاشت استفاده می کنید می توانید تراکم بالایی از کاشت مو را بدست آورید.

اما به طور کلی روش ها از نظر طول مدت ، تعداد جلسات و هزینه متفاوت است. به عنوان مثال ، با استفاده از روش ترکیبی در یک جلسه می توانید به بالاترین حالت تراکم مو برسید.

اما روش FIT محدودیت های بیشتری دارد و در این روش باید حداقل دو جلسه را برای رسیدن به تراکم بالا بگذرانید.

روشهای دیگر ، از جمله FUT ، SUT و Micro FIT ، متوسط ​​جمع و جور هستند. اما به خاطر داشته باشید که هنر جراح برای روش کاشت بسیار مهم است.

اگر جراح واجد شرایط باشد ، می تواند با حداقل گرافت به حداکثر تراکم برسد.

البته موارد دیگری نیز وجود دارند که به اندازه تراکم مو اهمیت دارند. به عنوان مثال ، طراحی طبیعی خط رشد مو مسئله بسیار مهمی است که نتیجه کاشت مو را بی نظیر می کند.

اگر قصد کاشت مو دارید ، به خاطر داشته باشید که هیچ کس موهای شما را حساب نمی کند. هدف از کاشت مو زیبایی است ، نه تعداد. بنابراین اگر به درستی کاشته شود ، اهمیت آن بسیار بیشتر از تراکم است. زیرا اگر کاشت به درستی انجام نشود:

سر شما زیبا به نظر نمی رسد. به عنوان مثال ، در بعضی موارد ، وقتی خط به خوبی طراحی نشده باشد ، سر عروسکی و مصنوعی می شود.

وقت و پول شما از دست می رود. کاشت مو مانند سایر جراحی های زیبایی گران است و رسیدن به نتیجه نهایی حدود یک سال طول می کشد.

ریزش مو تعداد محدودی از فولیکول های مو در پوست سر شما وجود دارد. با برداشتن فولیکول ها دیگر شاهد فولیکول های جدید نخواهیم بود.

بهترین روش برای کاشت مو چیست؟

همانطور که در قسمت قبلی گفتیم ، هیچ روشی را نمی توان بهترین روش برای کاشت مو دانست ، زیرا هر روش مزایا و معایبی دارد.

افراد متفاوت هستند و کدام روش بیشترین مزایا را دارد و کمترین معایب ممکن است برای هر فرد متفاوت باشد.

برای اینکه بدانید کدام روش برای شما بهتر است ، بهتر است از متخصصان ما کمک بگیرید. می توانید زمینه پزشکی و ژنتیکی خود را در اختیار جراح قرار دهید تا با توجه به شرایط و شرایط شنوایی شما بهترین روش را برای شما انتخاب کند.

مرا به بهترین روش کاشت مو در ایران برسانید

نکات مربوط به کاشت مو

راه های دریافت نکات رایگان کاشت مو

با شماره 41936-021 یا 22885890 با شماره 021-95 تماس بگیرید

مشاوره واتس اپ:

خانم ارشدی

خانم محمودوند

خانم موسوی

خانم آهوندی

روش های قدیمی کاشت یا کاشت مو

در حقیقت ، تلاش برای کاشت یا کاشت مو به دهه 50 و 60 برمی گردد. در این زمان پلاگین های بزرگ یا تکه های بزرگ پوست با جراحی از پشت سر خارج شده و در نواحی طاس سر کاشته می شود.

این پیوندها معمولاً تعداد زیادی مو را درگیر می کند و باعث می شود پوست سر غیرطبیعی و مصنوعی به نظر برسد.

اما امروزه از این روش استفاده نمی شود. در اوایل دهه 1970 ، روشهای جدیدتری ایجاد شد که از ابزارهای ویژه جراحی برای برداشتن شاخه های گرد به قطر 2 تا 4 میلی متر استفاده می کرد. و به قسمت مو پیوند داده می شود.

با کوچک شدن شاخه ها اما هنوز طبیعی نیستند ، نتایج نهایی بهتر شده است. امروزه دیگر از این روش استفاده نمی شود.

معایب روشهای قدیمی
این پیوندها معمولاً تعداد زیادی مو را درگیر می کند و باعث می شود پوست سر غیرطبیعی و مصنوعی به نظر برسد.

مینی افزودنی ها و افزودنی های خرد
در اوایل دهه 90 انقلابی در کاشت مو ایجاد شد و در واقع اساس روشهای مدرن بود. تکنیک مینی پیوند در سال 1984 اختراع شد. در این روش پوست به صورت یک نوار نازک از پشت سر برداشته می شود که شبیه روش FUT امروزی است.

گرافت های کوچک حاوی 4 تا 12 تار مو برداشته شد. نتایج مینی گرافت ها مشابه کاشت مو بود ، اما برای نشان دادن نتایج طبیعی ، از آنها از ریز پیوند استفاده شد که عمدتا از یک یا دو تار تشکیل شده بود. این روش دو معایب اصلی داشت.

معایب مینی گرافت و میکرو گرافت

ابتدا پیوندها از حد معمول بزرگتر بودند. اگرچه نتایج کاشت مو خوب بود ، اما هنوز طبیعی به نظر نمی رسید
دوم ، تعداد پیوندهایی که می توان کاشت محدود بود. و فقط 400 تا 800 پیوند را می توان در یک جلسه کاشت و جمع آوری کرد.

روش های مدرن کاشت مو

کاشت موی طبیعی: روش FUT

پس از اختراع مینی میکرو پیوند ، کاشت مو توسط عموم مردم و حتی پزشکان به عنوان تنها روش درمان ریزش مو پذیرفته شد. محبوبیت زیاد این روش منجر به توسعه سریع کاشت مو شده است و امروزه شاهد روشهای مختلف کاشت مو هستیم.

قبل از اختراع روش FUT ، مشکل اصلی کاشت مو نتیجه نهایی مصنوعی آنها بود. اگر در گذشته به موهای عروسک ها نگاهی بیندازید ، متوجه می شوید دسته های ده تا بیست تار مو با فاصله زیاد از یکدیگر بر روی سر عروسک قرار می گیرند. روشهای قدیمی کاشت مو دقیقاً یکسان بود.

بنابراین پزشکان بیشتر به دنبال راهی برای طبیعی جلوه دادن نتایج خود بودند. تلاش برای دستیابی به نتیجه مطلوب منجر به اختراع روش FUT شد.

این روش توانست انقلابی در کاشت مو ایجاد کند و به سرعت جایگزین روش های قدیمی شود. روش FUT امروزه اساس تمام روش های کاشت مو است و هنوز هم به عنوان روش اصلی برای کاشت مو در سراسر جهان استفاده می شود

.
مراحل روش FUT

در این روش ابتدا یک نوار کوچک پوست از پشت سر برداشته شده و زخم حاصل بخیه می شود. البته موهای بالا به راحتی این زخم ها را می پوشاند. اما اگر پوست سر خیلی کوتاه باشد ، ممکن است زخم واضح باشد.

نوار پوست (پوشش) برداشته شده تحت میکروسکوپ های تخصصی و قدرتمند بررسی می شود. سپس تیم تخصصی با استفاده از ابزارهای ویژه ای که در اختیار دارند ، واحدهای فولیکولی موجود در باند پوست را از بین می برند. هر یک از این واحدهای فولیکولی 1 تا 4 تار مو دارند و پس از آماده سازی به آنها پیوند می گویند.

پیوندهای آماده شده به جراح داده می شود و از آنجا روند پیوند آغاز می شود. این یک گام مهم است؛ این برای همه روش های کاشت مو یکسان است و تنها تفاوت در ابزارهای مختلف مورد استفاده است. در مرحله کاشت ، سوراخهای کوچکی در پوست ناحیه گیرنده ایجاد می شود و جراح پیوندها را به سوراخ ها وارد می کند.

ابزاری به نام پانچ برای سوراخ کردن پوست سر استفاده می شود. تابه می تواند سوراخ هایی با قطر نیم تا یک میلی متر در سر ایجاد کند. در روش FUT معمولاً از مشت های یک میلی متری استفاده می شود.

همچنین ، زاویه و عمق سوراخ های ایجاد شده مهم هستند ، زیرا اگر عمق خیلی کم یا زیاد باشد ، پیوندها از بین می روند. همچنین اگر زاویه برخورد صحیح نباشد موهای اشتباهی از آب می ریزند. قبل از شروع جلسه درمان ، یک طرح کاشت مو روی سر شما ترسیم می شود. در حین کاشت ، مطابق با این طرح ، گرافت ها در فواصل مناسب داخل پوست قرار می گیرند.

معایب روش FUT

تنها مشکل این است که این یک روش تهاجمی است. در این روش باید برشی در سر ایجاد شود که باعث خونریزی ، زخم و بخیه شود.

کاشت مو بدون جراحی: روش FIT

همانطور که در بخش قبلی ذکر شد ، روش FUT انقلابی در کاشت مو ایجاد کرد و همچنان در سراسر جهان استفاده می شود ، اما تنها مشکل این است که روش FUT تهاجمی است.

در این روش باید برشی در سر ایجاد شود که باعث خونریزی ، زخم و بخیه شود. این روش جراحی خطرات زیادی را به همراه دارد و عوارض مختلفی دارد.

برای حل این مشکل ، کاشت مو با روش FIT اختراع شد که در خارج از ایران به روش FUE معروف است. کاشت مو FIT آنقدر تهاجمی است که به کاشت مو بدون جراحی معروف است. این روش نیازی به برش و بخیه ندارد ، همچنین خونریزی و درد وجود ندارد و می توان گفت تقریباً بدون عارضه است.

مراحل روش FIT

به طور کلی ، FIT شبیه FUT است. کاشت مو FIT در سه مرحله جمع آوری ، آماده سازی و کاشت پیوند انجام می شود. تنها تفاوت بین روش FIT و روش FUT مرحله استخراج پیوند است. در روش FUT ، با تکنیک حذف نوار ، تعداد زیادی واحد فولیکولی را به یکباره استخراج می کنیم ، اما در روش FIT ، واحدهای فولیکولی را به صورت گرانول استخراج می کنیم. در روش FIT با کمک سوراخ کننده سوراخ های کوچکی در بانک مو ایجاد می کنیم و هر بار فقط یک فولیکول را از بافت های اطراف جدا می کنیم و سپس با استفاده از یک پنس کوچک فولیکول را از بین می بریم. این باید صدها بار تکرار شود تا تراکم مورد نظر حاصل شود. سوراخ های ایجاد شده توسط سوراخ کننده بسیار کوچک است و به اندازه یک قطره خونریزی می کند و نیازی به بخیه نیست و در عرض یک یا دو روز کاملاً التیام می یابد. یکی از مزایای روش FIT این است که خطر ایجاد زخم و زخم بر روی گوشت وجود ندارد.

در پایان عمل برداشتن ، واحدهای فولیکولی زیر میکروسکوپ قرار می گیرند تا برای کاشت آماده شوند و پس از آماده سازی به جراح داده می شود تا روند کاشت مو آغاز شود. روش کاشت مو برای این روش مشابه FUT است. در این مرحله به کمک سوراخ کننده سوراخی در ناحیه گیرنده ایجاد می شود و گرافت ها درون سوراخ ها قرار می گیرند.
معایب روش FIT
تنها مشکل روش FIT کیفیت پایین پیوندها در مقایسه با FUT است که دو دلیل دارد.

اول ، سرعت حذف واحدهای فولیکولی کندتر از روش FUT است. در نتیجه ، فولیکول ها مدت بیشتری از بدن خارج می شوند و ممکن است آسیب ببینند.
دلیل دوم این است که برداشتن فولیکول ها با روش FUT در زیر میکروسکوپ انجام می شود ، بنابراین احتمال خطا کمتر است. خطای پیوند با روش FIT بیشتر است.
البته اینها از معایب روشهای جدیدتر است که مبتنی بر FIT است. به عنوان Super FUE حذف شد.

کاشت مو SUT: ورود دستگاه های مدرن

در مدت زمان کوتاهی ، روش FIT به یک روش محبوب کاشت مو تبدیل شد و طرفداران بسیاری را به خود جلب کرد. اما در مدت کوتاهی تلاش شد سرعت و چگالی قابل دستیابی با روش FIT افزایش یابد که منجر به اختراع ابزارهای پیشرفته اتوماتیک شد.

سیفر نام یکی از اولین و بهترین دستگاه های کاشت مو و کاشت مو با استفاده از این دستگاه در ایران SUT نام دارد.

مراحل روش SUT

اولین نکته در کاشت مو SUT این است که این روش کاملاً خودکار نیست. دستگاه مورد استفاده در این روش دو گزینه دارد که فقط در استخراج فولیکول ها به ما کمک می کند.

منگنه دوار دستگاهی که پوست را به عنوان یک سوراخ سوراخ می کند. این سوراخ کننده در داخل یک نگهدارنده دستی قرار دارد و کاربرد آن دقیقاً همان نگهدارنده های غیر دستگاهی سنتی است. تنها تفاوت در سرعت و دقت آن است. بنابراین در واقع SUT همان FIT است که به جای استفاده از پنجه های دستی ، از پنجه های دستگاه استفاده می شود و کار را تسریع می کند.
مراحل روش SUT مشابه FIT است و تنها تفاوت این است که در مرحله مونتاژ از پانچ ماشین استفاده می شود. بعد از این مرحله ، واحدهای فولیکولی زیر میکروسکوپ آماده می شوند. سرانجام با کمک برش های دستی ، پیوندها در ناحیه گیرنده کاشته می شوند.

قابلیتهای دستگاه SAFER یا SAFE باعث افزایش حذف فولیکولها و کاهش خطای برداشت و در نهایت بهبود کیفیت پیوندها می شود.

مراحل روش SUT مشابه FIT و

تنها تفاوت این است که در مرحله جمع شدن ، از سوراخ کننده دستگاه و توانایی مکش دستگاه برای از بین بردن فولیکول ها استفاده می شود.

گالری عکس برای کاشت مو

بعد از این مرحله ، واحدهای فولیکولی زیر میکروسکوپ آماده می شوند.
در آخر ، پیوندها با استفاده از مشت های دستی یا ماشینی در ناحیه گیرنده کاشته می شوند.

کاشت مو Micro FIT: بهینه سازی ابزارها و تکنیک های کاشت مو

به طور کلی ، برخی از مشکلات روش FIT با کمک روش SUT برطرف شد ، اما هنوز جای پیشرفت بیشتری وجود داشت. روش Micro FIT در اینجا ظاهر شد. در این روش از دستگاه های مدرن تری مانند SAFER یا neograft و جدیدترین روش ها برای کاشت مو استفاده می شود.

مراحل روش Micro FIT

کاشت مو Micro FIT از کاشت مینیاتوری برای از بین بردن واحدهای فولیکولی استفاده می شود. مانند دستگاه SUT ، این کاشت مینیاتور دارای یک سوراخ کننده چرخشی است و در عوض می توانیم قطر منگنه را به دلخواه تغییر دهیم.

روش MFIT از مشت هایی با قطر 0.6 تا 0.9 میلی متر استفاده می کند. توانایی تغییر ضخامت سوراخ کننده به شما کمک می کند تا واحدهای فولیکولی کوچکتر را جمع کرده و در نهایت به نتایج بهتری برسید. ضخامت سوراخ کننده در روش های SUT و FIT ثابت است.

دستگاه های مورد استفاده در روش MFIT به امکان مکش یا مکش مجهز هستند و نیازی به استفاده از انبر یا پنس نیست. در این حالت ، فولیکول در تماس مستقیم با ابزار جراحی نیست و آسیب نمی بیند. مراحل آماده سازی و کاشت پیوند در این روش همانند روش های دیگر کاشت مو است.

با این حال ، یکی از معایب اصلی این روش ، خساراتی است که در هنگام مکش پیوند به دستگاه ، به پیازهای مو وارد می شود و همین امر باعث محبوبیت چندانی در این روش نمی شود.

روش های دیگر کاشت مو

در روش ترکیبی ، همانطور که از نام آن مشخص است ، از روشهای FUT و FIT به طور همزمان استفاده می شود. ابتدا کاشت مو با روش FUT انجام می شود. سپس از روش FIT برای افزایش تراکم و زیبایی استفاده می شود.

یکی از مزایای اصلی این روش این است که می تواند بالاترین تراکم ممکن را برای یک جلسه فراهم کند و عیب آن این است که یک روش تهاجمی است و باعث ایجاد زخم و خونریزی می شود. همچنین ، هزینه روش ترکیبی بالاتر از روش FUT است.

کاشت مو BHT

BHT به معنی کاشت موی بدن است که به معنی کاشت مو با استفاده از موی بدن است. البته BHT روشی برای کاشت مو نیست اما نشان می دهد که می توانیم از موهای بدن برای کاشت مو استفاده کنیم.

برای از بین بردن موهای بدن از روش های FIT ، SUT و SFUE استفاده می شود. چند نکته در مورد BHT وجود دارد:

اول اینکه ، کاشت موی بدن فقط برای آقایان امکان پذیر است.

دوم ، کیفیت کلی موهای بدن از کیفیت موهای سر پایین است و درصد کمتری از پیوند زنده می ماند.
سوم ، از روش BHT نمی توان به عنوان روش اصلی کاشت مو استفاده کرد و این روش به عنوان مکمل برای کسانی که بانک موی ضعیفی دارند مناسب است.

حذف مو از بدن برای کاشت سر در کاشت مو BHT

کاشت مو یا کاشت نامحسوس U-FIT

این روش در واقع همان روش Micro FIT است و تنها تفاوت آن این است که بدون تراشیدن مو انجام می شود. البته همه داوطلبان نمی توانند از این روش استفاده کنند. برای اینکه بفهمید آیا می توانید از این روش استفاده کنید یا خیر ، باید به یک متخصص مراجعه کنید.

کاشت مو به روش HRT

در ترمیم موهای HRT از الیاف مصنوعی استفاده می شود که از نظر جنسیت و رنگ شبیه موهای شما به جای فولیکول ها و موهای طبیعی است. این الیاف کاشته شده رشد نمی کنند و همیشه اندازه آنها ثابت است و یک نوع کلاه گیس پیشرفته است.

کاشت مو به روش میکرو

این روش کاشت مو و همچنین سایر روش های کاشت مو دارای مزایا و معایبی است. در این روش از فولیکول های بزرگترین مناطق در حال رشد برای کاشت در کمر استفاده می شود. این یک روش کم خطر برای کاشت مو است.

این روش با استفاده از دستگاه های برقی موی زائد ، فولیکول مو را از بین می برد و آن را در مناطق کم مو کاشت.

مزایای روش کاشت مو میکرو

با استفاده از این روش می توانید برداشت بیشتری از بانک مو دریافت کنید

 • هیچ جای زخمی در محل برداشت باقی نمانده است
 • تراکم کاشت به دلیل کاشت مو در ابعاد کوچک بیشتر از روش های قدیمی است
 • دوره نقاهت با این روش نسبتاً کوتاه است
 • به این ترتیب موها سریعتر رشد می کنند
 • کاشت مو سریعتر بوده و منجر به پیوندهای سالم تری می شود.
 • معایب روش میکرو پیوند برای کاشت مو

1. به دلیل برداشت با ضربات کمتر ، پیوندها با سایر روش ها آسیب می بینند.

2. از آنجا که پیوندها کوچکتر هستند ، برشهای ریزتری نیز لازم است و به دلیل عدم کاشت میکروسکوپی ، احتمال آسیب دیدن پیوندها در حین کاشت وجود دارد.

3. به دلیل عدم اسکن و تجزیه و تحلیل قبل از کاشت در این روش ، 3-4 پیوند قابل شناسایی نیست و تعداد پیوندهای برداشته شده کمتر از روش های قدیمی است.

کاشت رباتیک مو با دستگاه ARTAS

یکی از مدرن ترین فن آوری های کاشت مو از طریق جراحی ، دستگاه ARTAS است. این روش در واقع به پزشک کمک می کند تا واحد فولیکولی (FIT) پیوند مو را استخراج کند تا این فرآیند با دقت و با نیروی کافی انجام شود. به دلیل تحریم ها ، این دستگاه در ایران موجود نیست.

عوارض جانبی کاشت مو

یکی از رایج ترین عوارض کاشت مو ، ریزش مو است که معمولاً موقتی است.

همچنین ممکن است قطعات طاس به شکل سکه در محل برداشت ظاهر شود ، که با روش های جدید مانند SFUE بسیار بعید است.

برخی از بیماران دچار سکسکه بعد از عمل می شوند که پس از مدتی خود به خود برطرف می شوند.

تورم نواحی مانند پوست سر و پیشانی نیز از عوارض جانبی این روش است. در این حالت داروهایی برای کاهش تورم وجود دارد.

به خاطر داشته باشید که برخی از بیماران ممکن است دچار خارش پوست سر شوند و باید از خاراندن پوست سر خودداری کنند ، زیرا خارش پوست باعث بدتر شدن شرایط و ایجاد پوسته می شود. در این حالت آنها می توانند از مرطوب کننده یا قرص برای رفع خارش استفاده کنند.

کاشت رباتیک مو با دستگاه ARTAS

بهترین روش کاشت مو در ایران جدیدترین روش کاشت مو

کاشت مو به روش SUPER FUE

این روش کاشت مو جدیدترین روش در جهان است و نقص روش های قبلی در مرحله برداشت اصلاح شده است. در روش های قدیمی تر ، همه براساس FIT ، در مرحله برداشت به پیوندها آسیب می رساند. اما ، در SFUE ، به دلیل استفاده از اسکن و تجزیه و تحلیل قبل از کاشت ، عمق و تراکم ریشه اندازه گیری می شود و 3-4 پیوند مناسب برای کاشت تجزیه و تحلیل می شود.

همچنین ، می توان قطر غده ها را با این روش تنظیم کرد و 3-4 ریشه با غده های بزرگتر و تک ریشه با غده های کوچکتر را جمع آوری کرد و آسیب ناشی از پیوند را به حداقل رساند.

این فناوری منجر به برداشت بیش از 95٪ از پیوندها به صورت سالم شده است ، در حالی که در سایر روش ها تا 70٪ (مانند FIT ، SUT و ریز پیوندها) سالم می مانند. در مرحله کاشت ، تیم حرفه ای با استفاده از میکروسکوپ با توجه به اندازه پیوندها ، شکاف ایجاد می کند و کاشت با میکروسکوپ انجام می شود و باعث تراکم 3-5 برابر در مقایسه با سایر روش ها می شود.

مزایای کاشت مو Super FUE

 1. عوارض جانبی کمی دارد و به سرعت بهبود می یابد
 2. از بین بردن موهای نازک با این روش امکان پذیر است
 3. این یک روش کم تهاجمی و بدون نیاز به بخیه است
 4. مناسب برای افرادی که پوست سر سخت دارند
 5. احتمال آسیب به فولیکول ها با این روش کم است
 6. هیچ محدودیتی در برداشتن پیوند وجود ندارد
 7. جدیدترین روش کاشت مو در ایران جدیدترین روش کاشت مو

کاشت مو به روش + SUPER FUE

این دستگاه از نوع پیشرفته SFUE است که در مرحله برداشت به همین صورت است و بهترین پیوندها برای کاشت جمع می شود. تفاوت در مرحله کاشت است که از تکنولوژی مدرن تری استفاده می کند و از دستگاه های کاشت خودکار برای ایجاد حداکثر تراکم در مقایسه با سایر روش ها استفاده می کند. همچنین ، به دلیل تکنولوژی بالا ، این دستگاه باید توسط یک پزشک باتجربه مورد استفاده قرار گیرد: (در روش های دیگر ، معمولاً تکنسین ها مرحله کاشت را انجام می دهند).

در این روش از جدیدترین دستگاههای دنیا برای به حداکثر رساندن کیفیت کاشت استفاده می شود و به عنوان روشی شناخته می شود که حداکثر و بیشترین تراکم را در مرحله کاشت می دهد و یک خط رشد کاملاً طبیعی برای انسان ایجاد می کند.

این روش توسط پزشک در مجموعه ای از کلینیک های رویان انجام می شود که منجر به حداکثر کیفیت کار می شود.