هدفمند بودن و مطابق بودجه بندی بودن برنامه کنکور 1400 در حرف آخر

دانشجوی دیگری به نام فهیمه تصمیم گرفته است حرف آخر که تمام ترم اول ترم دوازدهم را در یک هفته با جزئیات کامل جمع بندی کند. بدیهی است که دستیابی به چنین هدفی برای یک دانش آموز متوسط حرف آخر ​​مانند فهیمه امکان پذیر نیست زیرا حجم دوره متناسب با زمان و تسلط بر این مباحث نیست.

توجه داشته باشید که خوب است برای کنکور برنامه ریزی کنید تا بتوانید آن را به طور کامل اجرا کنید. احساس خوب موفقیت و کامل بودن این طرح به شما انگیزه می دهد تا گام به گام حجم و زمان خود حرف آخر را به چالش بکشید.

طرحی با حجم کار و زمان کمتر بهتر از یک برنامه جامع حرف آخر با کمترین میزان اقدام و نتیجه است.

برنامه ریزی مناسب برای کنکور ضرایب و اهمیت دروس را در نظر می گیرد
وقت شما در سال کنکور محدود است. شما باید منابع کنکور حرف آخر را از سال های دهم ، یازدهم و دوازدهم در 9 تا 12 ماه مطالعه ، مرور و جمع بندی کنید و به تسلط برسید.

دوره ها و مباحث را در اولویت قرار دهید و آنها را در برنامه حرف آخر ریزی های دانشگاهی اعمال کنید
همانطور که در مقالات قبلی به شما گفتیم ، اول از همه ، برای موفقیت در سال کنکور ، باید به این سوال پاسخ دهید: “من چه چیزی بخوانم؟” “چقدر باید بخوانم؟”

برای یافتن پاسخ این س ،ال ابتدا باید با منابع س questionsال در کنکور حرف آخر سراسری آشنا شوید. همانطور که می دانید هیچ درسی مانند آمادگی دفاعی ، تاریخچه آزمایش و ریاضیات و 3 سوال در کنکور وجود ندارد ، بنابراین نیازی به مطالعه چنین کتابهایی نیست.

پس از آگاهی از منابع کنکور و آشنایی با حذفیات اعلام شده توسط سازمان سنجش حرف آخر ، باید بدانیم که اهمیت هر یک از دروس چقدر است. برای این کار باید ضرایب دروس را در کنکور سراسری بدانید تا اهمیت هر درس را درک کرده و زمان خود را بر اساس ضریب اهمیت دروس بین کتابهای مختلف تقسیم کنید. به عنوان مثال در زیر گروه 1 رشته تجربی ، ضریب درس زمین شناسی 0 و ضریب زیست شناسی 12 است! این مثال اهمیت این موضوع را نشان می دهد.

در مرحله بعدی باید تسلط و آشنایی کامل با بودجه کنکور را داشته باشید. دانستن بودجه س questionsالات کنکور سراسری به شما این درک را می دهد که در هر درس کدام مباحث مهم هستند و باید وقت بیشتری برای آنها صرف کنید.

با دانستن حذفیات کنکور ، ضرایب دروس و بودجه بندی مباحث در کنکور سراسری ، کار شما آسان خواهد بود تا ساعات مطالعه را بین دروس و سرفصل ها تقسیم کنید. طبیعتاً درسی که ضریب بالاتری داشته باشد حرف آخر اهمیت و تأثیر بسیار بیشتری در نتیجه کنکور خواهد داشت ، بنابراین در یک برنامه ریزی خوب برای کنکور ساعتهای بیشتری به این دروس اختصاص می یابد.

هدفمند و مطابق با بودجه برنامه حرف آخر
باید تا روز کنکور بودجه کلی داشته باشید. اگر در آزمون آزمایشی شرکت کنید ، این تست بودجه شما را تأمین می کند و در غیر اینصورت می توانید یک برنامه آماده انعطاف پذیر خریداری یا بنویسید.

سپس این بودجه بندی را به اهداف کوتاهتر ماهانه (اگر در آزمون شرکت حرف آخر می کنید ، بسته به تاریخ آزمون دو یا سه هفته) و هفتگی تقسیم کنید. تقسیم بندی ها باید منطقی و براساس توانایی و تسلط شما بر درس ها باشد.

مثال واقعی: نگار داوطلب پشت کنکور است که امسال تصمیم گرفته حرف آخر است برای رسیدن به هدف خود در رشته پرستاری در یکی از دانشگاه های تهران تحصیل کند. او معتقد است دلیل عدم دستیابی به نتیجه مطلوب خود در سال گذشته ، نداشتن وقت کافی برای حضور در مدرسه بوده است

گرچه نگار تصمیم گرفته بود هر هفته با برنامه درسی مطالعه کند و برنامه ریزی می کرد حرف آخر ، اما تا روز کنکور بودجه مشخصی برای تقسیم آن به زمان های کوتاه تر نداشت.

این ایده و ایده داشتن وقت کافی این امکان را برای هر معلم فراهم حرف آخر کرد که چندین کتاب درسی را بدون در نظر گرفتن محدودیت زمانی بخواند و تست کند. از 7 ماه گذشته نگار فقط یک چهارم مطالب کنکور را خوانده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>