مزایا و معایب سرور مجازی (VPS) چیست؟

یکی از نگرانی هایی که هنگام راه اندازی وب سایت یا ایجاد مشاغل همیشه به ذهن خطور می کند ، انتخاب نوع میزبانی وب یا میزبانی وب است. ممکن است بین گزینه های مختلفی مانند سرور مجازی ، هاست ابری ، هاست لینوکس و وام گیر کرده باشید و نمی دانید کدام گزینه برای شما بهتر است!

ما این مفاهیم را به زبان ساده در مقاله های وبلاگ ایران سرور توضیح خواهیم داد تا شناخت کاملی از انواع خدمات میزبانی وب داشته باشیم.

مقاله امروز به یک سرور مجازی یا VPS اختصاص دارد. در این مقاله با مفهوم VPS ، مزایا و معایب آن و انواع آن آشنا خواهید شد. تفاوت بین VPS و میزبانی مشترک ، یک سرور اختصاصی و یک سرور مجازی ابر را درک کنید.

اگر به دنبال یک راهنمای کامل سرور مجازی (VPS) هستید ، تا پایان این مقاله را دنبال کنید.

VPS یا سرور مجازی چیست؟

کلمه VPS به معنای سرور خصوصی مجازی است و در فارسی ما: سرور مجازی.

برای درک مفهوم سرور مجازی ، بیایید ابتدا مختصراً به تعریف سرور نگاهی بیندازیم:

 سرور یک کامپیوتر قدرتمند است که کلیه پرونده ها و اطلاعات مربوط به وب سایت شما را بارگذاری می کند.

هر بار که شخصی آدرس دامنه شما را به یک مرورگر وب وارد می کند ، آن کامپیوتر قدرتمند (همان سرور) اطلاعات لازم را به مرورگر ارسال می کند ، بنابراین سایت شما را به کاربران نشان می دهد.

برای اینکه درک منظور من را برای شما راحت تر کند ، کلمه (خدمت) در انگلیسی به معنای خدمت است. سپس سرور به شخصی تبدیل می شود که پرونده ها و داده ها را در مرورگر جمع می کند و کاربران را میزبانی می کند.

حال بیایید به تعریف سرور مجازی برویم.

سرور مجازی از فناوری مجازی سازی استفاده می کند. ممکن است بپرسید ، فناوری مجازی سازی به چه معناست؟

 مجازی سازی ایجاد نسخه مجازی (نه نسخه واقعی) از چیزی است. در سرورهای مجازی ، آنها به جای اختصاص چندین سخت افزار مستقل به هر سرور ، سخت افزار قدرتمند را با استفاده از نرم افزار روی چندین سرور شبیه سازی می کنند.

بنابراین ، در یک سخت افزار (یا سرور فیزیکی ویژه) چندین سرور جداگانه با یک سیستم عامل مستقل و منابع اختصاصی (CPU ، RAM و سایر داده ها) دارید.

سرور مجازی یا VPS چگونه کار می کند؟

سرور مجازی مانند آپارتمان در یک مجتمع مسکونی بزرگ است. شما و همسایگان خود در این مجتمع مسکونی (سرور فیزیکی) با هم زندگی می کنید و هر یک از شما فضای امن و شخصی خود را دارید.

این مجموعه آپارتمان است که از چندین واحد مختلف تشکیل شده است. شما و همسایگان دیگر بلوک جداگانه خود را دارید. حتی می توانید دستگاه خود را کنترل کرده و هر آنچه را که می خواهید اضافه یا کم کنید. ضمناً ، در این مجتمع مسکونی ، اگر همسایه شما قلدر است ، صاحب مجموعه باید مشکل را حل کند ، نه شما.

به همین ترتیب ، در مورد VPS ، چندین کاربر وجود دارند که از یک سرور استفاده می کنند. اما آنها از یکدیگر جدا شده اند. این دقیقاً همان معنی آن است: هیچ منبعی بر منبع دیگری تأثیر نمی گذارد. بدون دخالت منابع دیگر سرعت و امنیت لازم را خواهید داشت.

چه چیزی بهتر از این؟ شما از یک سرور خصوصی استفاده می کنید اما به نوعی باز هم هزینه سرویس را به همان روش سرور مشترک پرداخت می کنید.

خوب ، اکنون که با VPS آشنا شدید ، بد نیست که مختصراً به مزایا و معایب آن بپردازیم.

جهت خرید سرور مجازی حرفه ای و مطمعن و ارزان به این سایت مراجعه کنید.

مزایا و معایب سرور مجازی (VPS) چیست؟

سرورهای مجازی می توانند یک انتخاب عالی برای شما باشند و همچنین هزینه اضافی که هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت! بنابراین بهتر است بسته به نیاز خود و دانستن مزایا و معایب VPS کمی سبک باشید و ببینید آیا این گزینه برای شما مناسب است یا خیر.

مزایای سرور مجازی (VPS)

سریعتر و قابل اطمینان تر از میزبانی مشترک است.

بازدید زیاد از همسایگان (سایر سرورهای مجازی که در سرور فیزیکی شما به اشتراک گذاشته می شوند) تاثیری بر سایت شما ایجاد نمی کند و مزاحمت ایجاد نمی کند.

شما به سرور دسترسی root (یا superuser) دارید و می توانید آن را پیکربندی کنید.

پایگاه داده و تمام پرونده های شما کاملاً امن هستند و برای سرورهای همسایه قابل دسترسی نخواهند بود.

به روز رسانی آسان این بدان معنی است که اگر می خواهید وب سایت خود را رشد دهید ، می توانید به راحتی RAM ، CPU ، پهنای باند و فضای ذخیره سازی سرور مجازی خود را در صورت نیاز افزایش دهید.

بسته به امکاناتی که دریافت می کنید قیمت مناسبی پرداخت خواهید کرد.

امکان نصب و اصلاح نرم افزار ویژه بر روی سرور مجازی وجود دارد.

و …

معایب سرور مجازی (VPS)

هزینه آن بیشتر از میزبانی مشترک است.

برای مدیریت این سرور به دانش فنی بیشتری نیاز خواهید داشت.

اگر سرور را به درستی پیکربندی نکنید ، ممکن است امنیت به خطر بیفتد.

اگر از VPS استفاده کرده اید و از مزایا و معایب دیگر آن اطلاع دارید ، حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

در مرحله بعدی می خواهیم مقایسه ای بین یک سرور مجازی ، میزبانی مشترک ، یک سرور مجازی ابر و یک سرور اختصاصی انجام دهیم. اگر مطمئن نیستید کدام یک از این 4 گزینه را انتخاب کنید ، به زودی پاسخ س yourال خود را پیدا خواهید کرد.