دلیل اصلی مشکلات گوارشی

هشت فقدان یک علامت شایع در بیماری هانتینگتون است ، و یکی از موارد غیر قابل توضیح است. اکنون ، محققان با مطالعه سیستم های هضم موش های HD – و توجه جدی به ریزش آنها – سرنخی برای کاهش وزن در HD کشف کرده اند.

کاهش وزن در HD
همانطور که بسیاری از بیماران و مراقبان می دانند کاهش وزن یک نشانه آشنا با بیماری هانتینگتون است. به طرز مرموز ، از دست دادن وزن بدن در بیماری هانتینگتون گاهی حتی قبل از بروز علائم آشکار آغاز می شود. حتی تعجب آورتر این که حتی در مواجهه با مصرف بسیار زیاد غذا نیز می تواند ادامه یابد. مانند خود بیماری ، کاهش وزن در HD در بیمارانی که دارای جهش های بسیار زیاد در ژن شکارچی هستند – بدتر است – که نشان می دهد درک آن ممکن است درباره نحوه وقوع بیماری به ما یاد دهد. متخصص گوارش

دستگاه گوارش که در اینجا به رنگ نارنج دیده می شود ، ممکن است به طور مستقیم در HD اثر بگذارد ، و منجر به کاهش وزن بدن شود.
دستگاه گوارش که در اینجا به رنگ نارنج دیده می شود ، ممکن است به طور مستقیم در HD اثر بگذارد ، و منجر به کاهش وزن بدن شود.
مطالعه جدیدی که توسط گروه دکتر عیسی پیترسن در سوئد ، تحت پوشش HDBuzz انجام شد ، نشان داد که اثرات پروتئین شکارچی در بخشی از مغز به نام “هیپوتالاموس” احتمالاً در تغییر وزن بدن در HD نقش دارد. اما کل داستان بعید به نظر می رسد – یکی از اسرار ژن huntingtin این است که تقریباً در تمام سلول های بدن شما یافت می شود. بنابراین ، آیا می تواند به طور مستقیم فرآیند هضم را به نوعی تأثیر بگذارد ، که به کاهش وزن کمک می کند؟

مغز در روده شما – “سیستم عصبی روده”
نورونها سلولهایی هستند که با استفاده از سیگنالهای الکتریکی و شیمیایی ارتباط برقرار می کنند. به طور کلی ، ما به سلولهای عصبی فکر می کنیم که محدود به مغز و سایر مناطق تخصصی مانند چشم و گوش هستند. آنچه بسیاری از مردم نمی دانند این است که میلیون ها نورون در بافت های دستگاه گوارش – معده و روده وجود دارد. این نورونها وظیفه نظارت بر میزان مصرف مواد غذایی و تنظیم فرآیند هضم را برای برآورده کردن نیازهای غذایی بدن دارند. دانشمندان که گاه به عنوان “مغز دوم” خوانده می شوند ، این شبکه از سلولهای عصبی را “سیستم عصبی روده ای” می نامند.

پیش از این دانشمندان نشان داده اند که پروتئین شکارچی می تواند در سلولهای عصبی روده یافت شود. اما آنچه در آنجا انجام می شود ، و آیا باعث تغییر در هضم هنگام تغییر پروتئین شکارچی ، همیشه مشخص نیست. گروهی از دانشمندان اروپایی به سرپرستی دکتر نیلز ویروپ و دکتر ماریا بیوركوویست در دانشگاه لوند در سوئد ، سعی كردند این مسئله مهم را امتحان كنند.

تولید عصبی در روده؟
یکی از راههای ارتباطی نورونها در روده ، آزاد کردن قطعات کوچک پروتئین به نام “پپتیدها” است. این پپتیدها بسته به توالی خاص خود می توانند برای تعدادی از موقعیتهای مختلف پیام ارسال کنند. برخی می گویند “هضم را سرعت ببخشید” ، در حالی که برخی دیگر می گویند “کند شوید”.

این ارتباطات اجازه می دهد تا روند هضم متناسب با تغییر در مصرف مواد غذایی و نیازهای غذایی متناسب باشد. نورون هایی که با برخی از این پپتیدها سیگنال می دهند در واقع در روده موش های مدل HD از دست نمی روند.

بنابراین ، محققان ساختار سیستم گوارشی در موش های HD را بررسی کردند. معده و روده ها با سلولهایی پوشیده شده اند که به هضم غذا و جذب مواد مغذی کمک می کند. آنها دریافتند که این لایه سلول در موش های مدل HD نازک تر است و این می تواند برای تغذیه موش ها مشکلات جدی ایجاد کند.

موش های مدل HD بیشتر از غذای موشهای معمولی را هضم نمی کنند. این بدان معناست که آنها کمتر از مواد غذایی وارد بدن خود می شوند. ”
کمتر یا بیشتر بیرون؟
کار اصلی دستگاه گوارش جذب مواد غذایی ، حرکت آن در بدن در حالی است که مواد مغذی جذب شده و مواد زائد را دفع می کنند. این “خوردن” و “ضرب و شتم” است ، تا بقیه ما.

مدت زمان لازم برای غذایی که از طریق دستگاه گوارش برای رسیدن به آن استفاده می شود ، در موش های مدل HD افزایش یافته است ، با توجه به تمام تغییراتی که در سلول های عصبی و سلول های دیگر مشاهده شده است ، منطقی است.

اما آیا این تاثیری در تغذیه موش ها دارد یا این که فقط یک عارضه جانبی بیمار بودن ماوس است؟ از آنجا که موش ها تمام غذا ها و گلوگاه های خود را در قفس انجام می دهند ، می توان میزان غذای غذایی خود را اندازه گیری کرد.

مطمئناً ، موشهای مدل HD بیشتر از غذای موشهای معمولی را که هضم نشده اند دفع می کنند. این بدان معناست که آنها کمتر از مواد غذایی وارد بدن خود می شوند. و موشهایی که هضم کمتری داشتند ، همانهایی بودند که وزن بیشتری را از دست دادند ، و بیانگر ارتباط بین این دو مشکل است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>