تاریخچه تلویزیون در ایران و گناوه

تلویزیون ابزاری ارتباطی برای ارسال و دریافت تصاویر متحرک خرید تلویزیون از گناوه ازین لینک اقدام کنید https://fullvezion.com/ و صدا از راه دور است. این کلمه به کلیه قسمت های تلویزیون ، برنامه های تلویزیونی و پخش آنها اشاره دارد. کلمه تلویزیون یک کلمه دو بخشی است که از یونانی و لاتین سرچشمه گرفته است. “تل” به زبان یونانی به معنی “دور” است. “چشم انداز” ، که از کلمه لاتین “دید” گرفته شده است ، به معنای “دیدن” است.

اولین تصویر تلویزیون ایران

اگرچه اختراع تلویزیون فقط توسط یک شخص ساخته نشده بود ، اما شخصی که این اختراع را کامل و قابل استفاده ساخت ، شخصی به نام “جان الج پرنده” بود. وی در 13 اوت سال 1888 در هلسنبرگ ، در نزدیکی کلگگوو ، اسکاتلند به دنیا آمد. پدرش یک کشیش فرهیخته بود ، اما در فقر زندگی می کرد. خرید تلویزیون از گناوه در حالی که در مدرسه بود ، جان آنقدر باهوش شد که حتی در سن 12 سالگی با کمک همکلاسی های خود خط تلفنی برقرار کرد. در سال 1923 ، در 34 سالگی ، به لندن بازگشت و تصمیم گرفت به هر قیمتی اختراع تلویزیون خود را تمام کند.

سرانجام تلاشهای مداوم او در بهار سال 1924 بارور شد و وی توانست سایه صلیب مالت را تا سه متری دور بازتاب دهد. متأسفانه در این زمان او پول کافی برای ادامه آزمایشات خود نداشت.

تاریخچه تلویزیون ال سی دی

او برای حل این مشکل ، اطلاعیه هایی را برای کمک خرید تلویزیون از گناوه به روزنامه منتشر کرد. در نتیجه این اعلامیه ها ، وی توانست مقداری پول جمع کند. در 2 اکتبر 1925 ، او دستگاه دیگری برای انتقال تصاویر به صفحه نمایش ساخت. وقتی دوربین را روشن کرد ، از نتیجه شگفت زده شد ، زیرا اکنون تمام خرید تلویزیون از گناوه تصاویر روی صفحه به طور کامل و بی نقص ظاهر می شوند. در ژانویه سال 1925 ، برد توانست نمایش تلویزیونی خود را با موفقیت نشان دهد. و بدین ترتیب ابزاری دیگر به جهان معرفی شد که توانست طی چند دهه محبوبیت خود را به سراسر دنیا رواج دهد و اکنون به عنوان گسترده ترین و محبوب ترین رسانه جهان شناخته می شود.

تاریخ اختراع تلویزیون ، اولین تلویزیون در ایران

جان لوئیجی پرنده (زاده 14 اوت 1888 – درگذشته 14 ژوئن 1946)

ورود تلویزیون به ایران خرید تلویزیون از گناوه

ایده راه اندازی تلویزیون در ایران به سال 1335 باز می گردد. جوانی به نام “آقای کازرونی” از اصفهان که از خانواده ای ثروتمند آمده بود و به کارگردانی فیلم در خارج از کشور می پرداخت ، خرید تلویزیون از گناوه به فکر ایجاد یک ایستگاه تلویزیونی در ایران و در نتیجه ایجاد یک منبع درآمد قابل اعتماد برای خودش. او حتی با شرکتهای خارجی که تولید کننده فرستنده تلویزیون بودند مذاکره کرد ، اما این مذاکرات به نتیجه نرسید و توافق حاصل نشد.

اما تلاش برای وارد کردن تلویزیون به ایران متوقف نشد و توسط افراد دیگر دنبال شد. در دهه 1330 تأسیس سازمان ملی رادیو و تلویزیون ایران پیشنهاد شد ، اما اجرای این طرح سالها به تعویق افتاد. تهیه تصویر حتی چند ساعت در روز کار آسانی نبود و نیاز به سرمایه خصوصی و هفتگی داشت. به همین دلیل ، حبیب الله سبل پاسال ، سرمایه گذار خصوصی ، پیشنهاد ایجاد فرستنده تلویزیونی را به دولت آن زمان پیشنهاد كرد و دولت پیشنهاد خرید تلویزیون از گناوه او را پذیرفت و برای اینكه كار جنبه قانونی داشته باشد ، مجلس ملی در تیرماه 1337 تشکیل داد. . ، مقاله ای را با چهار یادداشت گذراند ، که اجازه می داد یک فرستنده تلویزیونی در تهران تحت نظارت وزارت پست ، تلگراف و تلفن ایجاد شود.

تلویزیون های قدیمی

فرستنده تا پنج سال معاف از مالیات بود و کلیه برنامه های آن مطابق با آیین نامه اداره کل انتشارات بود. اولین فرستنده تلویزیون ایران اولین برنامه خود را ساعت 5 بعد از ظهر روز جمعه خرید تلویزیون از گناوه 1 اکتبر 1337 پخش کرد. این فرستنده که به نام ایران تلویزیون شناخته می شود ، در ابتدا هر روز از ساعت 6 عصر تا 10 شب برنامه خود را برگزار می کرد.

حبیب الله ثابت وقتی تلویزیون باز شد در جعبه جادو ظاهر شد و گفت:

“… اما شما ، بینندگان و شنوندگان عزیز ، اگر بخشی از برنامه را مطابق سلیقه خود پیدا نکردید ، با در نظر گرفتن اشکالات و نکته مهم ما را ببخشید که سلیقه ها متفاوت است. علاوه بر این ، از شما می خواهیم. در اجرای این سرویس کمک کنید و نه تنها به کاستی ها و نواقص اشاره کنید بلکه آنچه را که فکر خرید تلویزیون از گناوه می کنید برای بهبود و تکمیل برنامه ها به صورت کتبی یا بهبودی ضروری است ، در اختیار ما قرار دهید و جوایزی را برای چنین پیشنهادهایی ترتیب خواهیم داد. در آینده به شما اطلاع داده می شود … ”

انشا ذهنی در مورد تلویزیون

در یادداشتی دو روز پس از افتتاح فرستنده تلویزیون ، خرید تلویزیون از گناوه روزنامه اطلاعات این واقعه را یک جهش اجتماعی در ایران خواند و نوشت:

“… با وجود اختراعات هولناک جنگ ، تلویزیون هنوز آخرین اختراعی است که علم و تمدن بشری به آن دست یافته است … تلویزیون نه تنها وسیله سرگرمی بلکه در درجه اول یکی از حساس ترین خرید تلویزیون از گناوه وسایل ارتباطی و در همه کشورها است. از مزایای آن برای اهداف آموزشی و هنری استفاده می شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>